URL بهینه و تاثیر آن بر روی سئوی سایت

فهرست مطلب

URL بهینه یا همان بهترین ساختار پیوندهای یکتا برای موتورهای جستجو SEO Friendly URLs می باشد. SEO Friendly URLs به آدرس هایی اشاره دارد که شامل کلمات کلیدی است که محتوای صفحه را توضیح می دهند. این آدرس ها هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو قابل فهم هستند. با داشتن پیوندهای یکتای استاندارد و مناسب برای موتورهای جستجو، مطالب شما شانس بیشتری برای تصاحب رتبه های اول در موتورهای جستجو را دارا خواهند بود. در حال حاضر و در نسخه های جدید ورد پرس آدرس دهی اتوماتیکی که توسط ورد پرس تولید می شود برمبنای فاکتورهای سئو و بر اساس عنوان صفحات سایت ساخته می شود.

URL بهینه برای موتورهای جستجو

URL بهینه یا همان بهترین ساختار پیوندهای یکتا برای موتورهای جستجو SEO Friendly URLs می باشد.  SEO Friendly URLs به آدرس هایی اشاره دارد که شامل کلمات کلیدی است که محتوای صفحه را توضیح می دهند. این آدرس ها هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو قابل فهم هستند. با داشتن پیوندهای یکتای استاندارد و مناسب برای موتورهای جستجو، مطالب شما شانس بیشتری برای تصاحب رتبه های اول در موتورهای جستجو را دارا خواهند بود. در حال حاضر و در نسخه های جدید ورد پرس آدرس دهی اتوماتیکی که توسط ورد پرس تولید می شود برمبنای فاکتورهای سئو و بر اساس عنوان صفحات سایت ساخته می شود.

حال به آموزش تنظیمات آدرس دهی SEO Friendly در ورد پرس می پردازیم.

تنظیمات آدرس دهی در وردپرس

شما به راحتی با مراجعه به بخش تنظیمات و در قسمت پیوند یکتا می توانید نحوه ایجاد آدرس دهی SEO Friendly در وردپرس را تنظیم کنید. همان طور که می بینید این قسمت شامل بخش های مختلفی می باشد که با انتخاب هریک می توانی نحوه آدرس دهی کلیه سایت خود را تنظیم کنید.

URL بهینه

  • پیش فرض: با انتخاب اولین گزینه در قسمت تنظیمات پیوند یکتا می توانید ساختار آدرس دهی صفات خود را بر مبنی شماره ای تنظیم کنید. این ساختار SEO Friendly نمی باشد و بهتر است این گزینه را برای آدرس دهی صفحات خود استفاده نکنید.

https://rayantaban.com/?p=123

  • روز و نام ،ماه و نام: این نوع ساختار آدرس دهی که معمولا بر اساس تاریخ منتشر شدن نوشته های شما ایجاد می شود روش منسوخ شده می باشد. اولا از آنجا که طولانی می باشد مناسب نمی باشد و از طرفی در صورت تغییر تاریخ انتشار نوشته خود ممکن است این آدرس تغییر کند و به سئو سایت شما آسیب وارد شود.

/نوشته-نمونه/https://rayantaban.com /2016/10/10

/نوشته-نمونه/https://rayantaban.com /2016/10

  • عددی: این نوع آدرس دهی نیز توسط کاربر قابل انتخاب می باشد.

بایگانی/۱۲۳/https://rayantaban.com

  • نام نوشته: انتخاب نام نوشته می تواند بهترین گزینه از لحاظ آدرس دهی SEO Friendly در ورد پرس می باشد. چرا که انتخاب نام نوشته ساختار آدرس دهی کوتاهی می باشد که بر اساس عنوان صفحات شما ساخته می شود.

/نوشته-نمونه/https://rayantaban.com

  • ساختار دلخواه: انتخاب ساختار دلخواه معمولا برای سایت هایی استفاده می شوند که دارای داده های زیادی می باشند. به طور مثال در سایت های خبری که روزانه اطلاعات زیادی منتشر می شود می توانید با تنظیمات مناسب آدرس دهی مناسبی را در سایت خود ایجاد کنید. تنظیمات دلخواه با استفاده از تگ های ورد پرسی که داخل دو علامت % % می باشند قابل تنظیم می باشد برای مثال استفاده از آدرس دهی سایت را براساس  /%category%/%postname%/تنظیم می کند.


در انتخاب آدرس url ,چه نکاتی را به منظور سئوی بهتر رعایت کنیم؟

 

کوتاه بودن آدرس url

سعی کنید ادرس صفحات خود را تا حد ممکن کوتاه انتخاب کنید. زیرا این کار هم خوانایی آدرس را بالا می برد و هم به خاطر نگه داشتن آدرس های کوتاه برای افراد راحت تر می باشد.

 

مرتبط بودن آدرس url

درست است که وجود کلمات کلیدی در آدرس صفحات تاثیر چندانی ندارد، ولی ارتباط آدرس با موضوع محتوا از نظر موتورهای جستجو در نظر گرفته می شود و مهم است. انتخاب مناسب  urlمی تواند راهنمای خوبی برای مخاطب باشد.

همچنین هنگام آنالیز سایت توسط سئو کار با ابزار های سئو مثل وب مستر تولز، نام های مرتبط، کمک بزرگی در سرعت کار با این ابزار ها می کند.

 

استفاده از کلمات لاتین

ترجیحا از کلمات انگلیسی یا نهایتا فینگلیش استفاده کنید. چراکه در صورت استفاده از حالت فارسی، هنگام به اشتراک گذاری لینک این صفحات، این لینک به صورت کلمات و عبارات به هم ریخته و با ظاهر نامناسب خواهند شد.

 

استفاده از هایفن‌ها برای جدا کردن کلمات در  url

نشانه‌گذاری یک نکته کلیدی برای افزایش خوانا بودن یک URL است. گوگل پیشنهاد کرده است که در URL ها برای نشانه‌گذاری از هایفن‌ها استفاده شود. برای مثال در URL زیر مشاهده می‌شود که به‌جای استفاده از آندرلاین‌ از هایفن استفاده‌شده است:

آموزش-اپل-آیدی/وریفای-اپل-آیدی/https://www.appleidshop.com

استفاده از url  کوتاه

از بین دو آدرس زیر آدرس دوم به دلیل کوتاهتر بودن و کم تعداد بودن در فولدرها, بهتر است.چون ایندکس آن توسط ربات های خزنده گوگل آسانتر و سریعتر صورت میگیرد.

 

  • rayantaban.com/seo/on-page/meta-tags/title-tag
  • rayantaban.com/seo/title-tag

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت