چگونگی استفاده از کلمات کلیدی جهت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

فهرست مطلب

یکی از ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انتخاب و استفاده مناسب از کلمات کلیدی در وب سایت می باشد. این امر به پیدا شدن بهتر سایت و صفحات آن در موتورهای جستجو کمک می کند. رعایت این موارد برای سئو وب سایت شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس آنها را به کار گیرید.چگونگی استفاده از کلمات کلیدی جهت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از کلمات کلیدی کجاها استفاده کنیم؟

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یکی از ابزارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد و باید در انتخاب و استفاده مناسب از آنها دقت نمایید. این امر به پیدا شدن بهتر سایت و صفحات آن در موتورهای جستجو کمک می کند. رعایت این موارد برای سئو وب سایت شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس آنها را به کار گیرید.

از کلمات کلیدی کجاها استفاده کنیم؟

کلمات کلیدی را باید در بخش های مختلف صفحات سایت جای داد. علاوه بر صفحات اصلی سایت که دارای چندین کلمه کلیدی هستند، سایر صفحات هم باید بر روی کلمه کلیدی تمرکز کنند.

پس از انتخاب کلمه کلیدی خود باید آن را در بخش های زیر جای دهید:

– در عنوان هر صفحه

عنوان صفحه مهترین مکانی است که کلمه کلیدی مورد نظر را باید در آن جای دهید و این مورد برای سئو وب سایت مهترین مسئله است.

مشخصات خاص عناوین بهینه سازی شده:

  1. از عناوین تکراری استفاده نکنید: هر صفحه از سایت باید برای یک کلمه کلیدی بهینه سازی شده باشد پس از کلمات کلیدی غیر مرتبط استفاده نکنید.
  2. عنوان باید کمتر از ۷۰ کاراکتر طراحی شود.
  3. برند را در انتهای عنوان قرار دهید.
  4. اصول نقطه گذاری و فاصله گذاری را بین برند و کلمات کلیدی رعایت کنید.

در تگ توضیحات هر صفحه

تگ توضیحات بخش بعدی است که باید کلمات کلیدی را در آن جای دهید. توضیحاتی که در موتور جستجو نمایش داده می شود همین بخش است، و یا زمانی که صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. این توضیحات باید برای کاربران نوشته شود و نه برای موتورهای جستجو، توضیحات خود را طوری بنویسید تا کاربر بر روی لینک شما کلیک کند. توضیحات بهینه سازی شده در حدود ۱۵۰ کاراکتر می باشد. توضیحات بلندتر در گوگل به صورت سه نقطه نمایش داده می شود(…).

– در بدنه متن اصلی

در حدود ۲-۳ بار در بدنه متن اصلی از کلمه کلیدی استفاده کنید، حتما یک مورد را در پاراگراف اول قرار دهید. موتورهای جستجو به مواردی که در ابتدا باشند بیشتر اهمیت می دهند. بهتر از مقاله شما حداقل ۳۰۰ کلمه باشد. سعی کنید از مترادف های کلمه کلیدی در بدنه مطالب نیز استفاده کنید و انجام این موارد در سئو سایت تاثیر بسیار بالایی می گذارد.

– در عناوین صفحه

برای بخش بندی، عناوین صفحه که به صورت “Heading 1, Heading 2, Heading 3, etc” و یا “H1, H2, H3” می باشند، مورد استفاده قرار می گیرند. مطلب بعدی را در عناوین خود توضیح دهید و از کلمات کلیدی نیز استفاده کنید. این مورد به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع بخش مورد نظر را بهتر متوجه شوند. این مورد برای کاربران سایت نیز بسیار مناسب است زیرا کاربران به راحتی می توانند تیتر مورد نظر خود را در صفحه پیدا کنند.(برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله تگ های Heading و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو مراجعه نمایید.)

– در آدرس صفحه

در نام صفحه می توانید کلمات کلیدی خود را استفاده کنید. جستجو بهتر صفحه در موتورهای جستجو و همچنین بهتر به خاطر سپردن صفحه برای کاربران با استفاده از کلمات کلیدی در نام گذاری صفحه صورت می گیرد.

– در Alt تصاویر

موردی که باعث بهتر جستجو شدن صفحه در موتورهای جستجو می شود، استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات تصاویر می باشد. پس با درج کلمه کلیدی در Alt تصاویر از رقبا پیشی بگیرید، زیرا این موردی است که در اکثر سایت ها فراموش می شود.(برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله بهینه سازی تصاویر سایت (سئو تصاویر سایت برای گوگل) مراجعه نمایید.)

جمع بندی

امیدوارم این مطلب به شما در چگونگی استفاده از کلمات کلیدی جهت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کمک نموده باشد. با رعایت این موارد، شما به نتایج خوبی می رسید:

  1. ترافیک بیشتری به سایت شما سرازیر می شود.
  2. مطالب وب سایت شما توسط موتورهای جستجو بهتر ایندکس می شود.

برای مطالعه بیشتر به مقاله چگونه کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را در گوگل پیدا کنیم؟ مراجعه کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت