اهمیت صفحه درباره ما در اعتماد سازی برای کاربران

فهرست مطلب

چگونه درباره ما بنویسیم ؟ هر وبسایت کسب و کاری باید یک صفحه درباره ما داشته باشد. بخش «درباره ما» وبسایت شما مکانی برای بازدیدکنندگان‌تان است که در مورد آنچه که شما چه کسی هستید؟ چه کاری انجام می‌دهید؟، و آنچه که باعث شده کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، اطلاعات کسب می‌کنند. اینکه آیا در حال ایجاد یک وبسایت جدید برای شرکت هستید و یا می‌خواهید وبسایت موجود را تغییر دهید، باید مقداری از زمان خود را بر روی صفحه درباره ما بگذارید. راه‌های بسیاری برای بهبود آن وجود دارد. اهمیت صفحه درباره ما از آنجایی بیشتر می‌شود که بخواهیم یک بازدیدکننده، به مشتری تبدیل شود.

چگونه درباره ما بنویسیم ؟

چگونه درباره ما بنویسیم ؟ هر وبسایت کسب و کاری باید یک صفحه درباره ما داشته باشد. بخش «درباره ما» وبسایت شما مکانی برای بازدیدکنندگان‌تان است که در مورد اینکه شما چه کسی هستید؟ چه کاری انجام می‌دهید؟ وهرآنچه که باعث شده کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، اطلاعات کسب می‌کنند. اگردرحال ایجاد وبسایت جدید برای شرکت هستید و یا  وبسایت موجود را تغییر دهید، باید مقداری از زمان خود را بر روی صفحه درباره ما بگذارید. راه‌های بسیاری برای بهبود آن وجود دارد. اهمیت صفحه درباره ما از آنجایی بیشتر می‌شود که بخواهیم یک بازدیدکننده، به مشتری تبدیل شود.

نحوه نوشتن یک صفحه درباره ما

صفحه «درباره ما» شما باید دعوت کننده باشد و شامل موارد زیر باشد:

اشتراک گذاری داستان شرکت

در صفحه درباره ما بگویید که شرکت چگونه شروع به کار کرده است. روایت کوتاهی از انگیزه‌ ی تشکیل شرکت و هر آنچه که تا کنون انجام داده را در قالب یک نوار زمان (timeline) به اشتراک بگذارید. در این صفحه بیان کنید که چرا شرکت شما در کار خود منظبت و پر انرژی به فعالیت خود ادامه می دهد. این کار باعث می شود تا افراد با مطالعه این صفحه تا حد بیشتری با شما و برتری هایی که شرکت شما در مقایسه با سایر رقبا در حوزه کاری خود دارد، آشنا شوند. چرا که همواره مشتریان دوست دارند وضعیت یک کسب و کار را درک کنند واز انتخاب این شرکت برای تعاملات خود ممطئن شوند.

اشتراک گذاری داستان افراد

مشتریان می‌دانند که کسب و کار شما بیش از یک نام تجاری است. در مورد بنیان گذاران و مدیران مهم دیگر بیشتر بگویید و حتی در مورد افرادی که مشتریان با آنها بیشتر در ارتباط خواهند بود صحبت کنید. همچنین برای بیان داستان شرکت و افرادی که در آن مشغول به کار هستند می‌توانید از تصاویر مناسب استفاده کنید. قرار دادن تصاویر پرسنل و مدیران شرکت در این صفحه می‌تواند در برقراری ارتباط و شناخت از شرکت تأثیر قابل توجهی را داشته باشد.

نشان دادن خصوصیات شرکت

حتی اگر شرکت شما در یک صنعت مالی محافظه‌کارانه است نشان دادن هویت و خصوصیات آن بدان آسیب نخواهد زد. سعی کنید کمی شوخی و طنز در صفحه درباره ما داشته باشید و در نوشتن مطالب این صفحه منافع کاربران و اینکه کار شما چه مزایایی برای آنها خواهد داشت را لحاظ کنید.

نکاتی در مورد طراحی صفحه درباره ما

چگونه درباره ما بنویسیم ؟ در اینجا ایده‌هایی که در صفحه درباره ما می‌توانید استفاده کنید بیان می‌شود.

تصویر و بیوگرافی

حداقل یک تصویر و بیوگرافی از هر کدام از عوامل اجرایی شرکت آپلود کنید. اگر شرکت کوچک است اینکار را با همه کارکنان آن انجام دهید. یک بیوگرافی نشاط آور تولید کنید بدان معنا که کمی خلاق باشد. همچنین می‌توانید تصاویری از محیط شرکت و یا کارخانه، عکس از رویدادهای مهم که در آن شرکت کرده‌اید مانند نمایشگاه‌ها و همایش‌ها قرار دهید تا در برقراری ارتباط و شناخت از شرکت تأثیر زیادی را داشته باشد.

ایجاد ویدئوی مرتبط با شرکت

ویدئوی کوتاهی در مورد شرکت خود بسازید که در آن امکانات و خدمات ارائه شده توسط شرکت را به صورت کوتاه نشان دهد. حتی می‌توانید مصاحبه‌هایی را با مالک و سایر افراد مهم در شرکت انجام دهید و آنها را بر روی صفحه درباره ما منتشر کنید.

نشان دادن عکس‌ها به صورت  Timeline

آیا شرکت در طول چند سالی که کار می‌کند، عکسها را ذخیره کرده است؟ می‌توانید عکس‌هایی از مکان‌های بازدید شده، تجربیاتی را به دست آورده اید و حتی شروع شرکت عکسهایی بگذارید که این امر کمک می‌کند تا نشان دهید یک شرکت معتبرهستید.

دربرگیرنده شبکه های اجتماعی

اگر کسب و کار شما دارای حساب‌های شبکه‌ اجتماعی مانند فیسبوک، ایسنتاگرام، لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی است، آیکون آنها در صفحه درباره ما قرار دهید تا خوانندگان بتوانند براحتی عضو آنها شوند.

اشتباهات رایج در ایجاد صفحه درباره ما

چگونه درباره ما بنویسیم

چگونه درباره ما بنویسیم ؟ اکثر صاحبان کسب و کارها نمی‌دانند که چگونه یک صفحه درباره ما مناسب ایجاد کنند و اغلب در ایجاد آن سهل انگاری و بی‌توجهی می‌کنند. اما صفحه درباره ما در بیشتر وبسایت‌ها یکی از صفحات پربازدید است و این صفحه به نوعی کاربران را هدایت می‌کند و باعث جلب اعتماد آنها می‌شود. در ادامه نمونه‌هایی از اشتباهات رایج بیان می‌شود:

بیان طولانی و غیرضروری آنچه که شرکت انجام می‌دهد

این نکته را باید در نظر گرفت که بسیاری از کاربران دوست دارند در مورد تاریخچه و چگونگی شروع به کار وبسایت و تجربه‌های کاری اطلاع پیدا کنند اما باید مطالب این بخش بسیار خلاصه بیان شود و بهتر است جزئیاتی که بیان آنها ضرورتی ندارد بیان نشود. در این قسمت باید به کاربران توضیح داد که مزایای این کسب و کار برای کاربران چیست و چه برتری‌هایی نسبت به افراد دیگر در همین حوزه کاری دارد. توضیحات این بخش با زبان ساده و با اندکی طنز به خوانندگان ارائه شود.

بیان نکردن هدف کلی وبسایت و برتری‌های آن نسبت به دیگران

در صفحه درباره ما باید بگونه‌ای در مورد محصولات و یا خدمات خود توضیح دهنید که برتری‌های خود را نسبت به رقبا بیشتربیان کنید تا بتوانید کاربران را از کیفیت خدمات یا محصولات مطمئن سازید. همچنین مطالب موجود در صفحه درباره ما باید باعث جلب توجه خوانندگان شود و به طوری که احساس کنند وبسایت مناسبی را انتخاب کرده اند.

قرار ندادن اطلاعات تماس و لینک‌های شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از افراد روش‌های ارتباطی مانند شماره تلفن یا ایمیل را بسیار با اهمیت می‌دانند و از آن برای سنجش اعتبار یک سایت و اعتماد کردن به آنها در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، از آنجایی که افراد بیشتر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارنند، حتما آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را در صفحه درباره ما قرار دهید. با قرار دادن این اطلاعات کاربران می‌توانند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند. همچنین می‌توانید از نظرات سازنده افراد، در جهت بهبود کسب و کار خود استفاده کنید و گاه این نظرات و پیشنهاداتی که از طریق راه‌های ارتباطی به شما می‌رسد ممکن است به فکر شما نرسیده باشد و بسیار سازنده باشند. در نتیجه قرار ندادن آن می‌تواند به ضرر شما تمام شود.

قرار ندادن مستنداتی که نشان دهنده قابل اعتماد بودن مالکین وبسایت است

می توانید در صفحه «درباره ما» مستنداتی را در مورد رضایت کاربران و معتبر بودن تجارت خود قرار دهید و از طریق اعتماد خوانندگان را جلب کنید و به آنها نشان دهید که وبسایت شما از اعتبار بالایی برخوردار است.

  استفاده از تبلیغات

صفحه درباره ما محلی برای معرفی خود و ارتباط بهتر با مشتریان است. در این بخش نباید به معرفی محصولات خود و ارزش های آنها بپردازید بلکه از این فضا برای معرفی اهداف و سیاست های کلی شرکت استفاده کنید، اجازه دهید تا افراد با مطالعه صفحه درباره ما تا حد بیشتری با شما و تفاوت های اساسی شرکتتان با سایر رقبا آشنا شوند.

نمونه‌های صفحه درباره ما

ماهیت چگونگی نوشتن یک صفحه درباره ما این است که محتوایی جذاب و گیرا ایجاد کنید. تاریخچه کوچکی از شرکت به اشتراک بگذارید و نیز در آن فاکتورهای انسانی کسب و کار خود را نشان دهید. با یک صفحه «درباره ما» که بازدیدکنندگان را جذب کند و به کسب و کار شما مرتبط کند، می‌توانید نرخ تبدیل‌های بیشتری را برای کسب و کار خود ایجاد کنید. در ادامه برخی از نمونه‌های خوب صفحه درباره ما را به شما معرفی می کنیم:

Moz

موز (Moz) یک شرکت معروف در بهینه‌سازی موتور جستجو است که دارای یک وبلاگ بسیار خوب و حتی مجموعه‌ای از محصولات عالی است که کمک می‌کند که شما ترافیک بیشتری را برای وبسایت خود به دست آورید. صفحه درباره ما آنها یکی از نمونه‌های قوی می‌باشد که تمرکز اصلی صفحه درباره ما Moz یک گرافیک timeline (نمایش وقایع در یک بازه معین) است که به شما تاریخچه‌ای از گذشته و جزئیاتی در مورد دستاوردها، چالش‌ها و تاریخ‌های مهم شرکت را می‌دهد که می‌توانید با مشاهده تصاویر دایره‌ای موجود در طول مسیر، با آنها آشنا شوید.

این امر به شما یک حس واقعی از ثبات و پایداری شرکت را می‌دهد و به شما القا می‌کند که Moz می‌تواند تا سال‌های طولانی در کنار شما باشد. مزیت عمده این نوع صفحه «درباره ما» این است که این نوار زمان  (timeline)  به شما این امکان را می‌دهد که حس کنید بخشی از داستان آنها هستید و می‌دانید که دقیقا چگونه شرکت شکوفا شده است و چه کارهایی در آن انجام شده است.

Adidas

در صفحه «درباره ما» سایت آدیداس شما به یک سفر گرافیکی توسط تاریخچه شرکت می‌روید. این یک روش بسیار خوب و منحصر به فرد است که به افراد آنچه را که شرکت انجام می‌دهد نشان می‌دهد. در صفحه درباره ما آدیداس اطلاعات زیادی می‌توان پیدا کرد؛ از تاریخچه برند، از استراتژی‌ها و برندهای مختلف تحت آدیداس را در این صفحه پروفایل می‌توان یافت.

علی رغم همه این اطلاعات زیبایی های ظاهر را حفظ کرده است. بنابراین می‌توانید خلاق باشید. از این رو یک گرافیک فوق العاده می‌تواند یک تجربه کاربری باور نکردنی را منجر شود. اگر می‌خواهید اینکار را انجام دهید پیشنهاد می‌شود که تنها در بخشی از صفحه و نه در کل صفحه استفاده کنید؛ به این دلیل که ممکن است در زمانیکه شما به دنبال اسکن اطلاعات به طور سریع هستید آزار دهنده باشد. بدین ترتیب می‌توانید مطمئن می‌شوید در صورتی که گرافیک عمل نکند (نشان داده نشود) افراد می‌توانند موار دیگر را دریافت کنند.

Mail Chimp

همانطور که می‌دانید Mail Chimp یکی از سرویس دهندگان ایمیل مارکتینگ معروف در جهان می‌باشد که یک نسخه رایگان برای ارسال ایمیل به صورت انبوه در اختیار شما می‌گذارد. صفحه «درباره ما» آن یک نمونه عالی می‌باشد؛ به این دلیل که تصویر مهربانی و خونگرمی کارکنان با نام کسب و کار فعلی آنها ترکیب می‌شود. این در واقع صفحه‌ای برای فروش به صورت هوشمندانه است. همچنین تمرکزی بر سایر عناصر شرکت به دور از خدمات اصلی آنها مانند تعامل اجتماعی و فرهنگ وجود دارد.

ما در این مقاله به سوال شما که چگونه درباره ما بنویسیم پاسخ دادیم .امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت