نقش سئو در بازاریابی اینترنتی

فهرست مطلب

شاید تا همین چند سال گذشته کمتر کسی کلمه سئو ( SEO ) را شنیده بود، ولی این روزها اولین چیزی که در هنگام طراحی سایت به ذهن هر کسی خطور می کند مبحث سئو و بهینه سازی گوگل می باشد. پس باید نسبت به این موضوع توجه بسیار زیادی کنیم و هر چه زودتر کسب و کار خود را در موتور های جستجو بخصوص گوگل معرفی کنیم.

نقش سئو در بازاریابی اینترنتی

شاید تا همین چند سال گذشته کمتر کسی کلمه سئو ( SEO ) را شنیده بود، ولی این روزها اولین چیزی که در هنگام طراحی سایت به ذهن هر کسی خطور می کند مبحث سئو و بهینه سازی گوگل می باشد. پس باید نسبت به این موضوع توجه بسیار زیادی کنیم و هر چه زودتر کسب و کار خود را در موتور های جستجو بخصوص گوگل معرفی کنیم. این مسئله اهمیت نقش سئو در بازاریابی اینترنتی را به وضوح نشان می دهد. (برای مطالعه بیشتر به مقاله طراحی یک سایت خوب چه نقشی بر روی بازاریابی کسب و کار شما دارد؟ مراجعه نمایید.)

سئو چیست ؟سئو یا SEO که علامت اختصاری عبارت Search Engine Optimization است، به مفهوم بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به طور حتم آن را زیاد شنیده باشید. در مقاله سئو چیست ؟ مطالب کامل تری در این زمینه بخوانید .

استفاده روزافزون عموم مردم از اینترنت و فضای مجازی باعث شده برای یافتن خدمات و محصولات مورد نظر خود سریعا به اینترنت رجوع کنند و به طور قطع می توان گفت بیش از ۹۰ درصد مردم ایران برای یافتن خدمات و محصولات خود از جستجوی گوگل استفاده می کنند. سوالی که پیش می آید این است که چرا سئو هدفمندترین نوع تبلیغات و سرمایه گذاری می باشد؟

در جواب این سوال باید گفت که وقتی کسی کلمه ای را در اینترنت جستجو می کند که به آن موضوع قطعا نیاز دارد ولی در تبلیغات به روش های دیگر که هزینه های بسیار گزاف تر نسبت به اینگونه تبلیغات دارند ممکن است کاربر ( مشتری ) خیلی راحت و بی توجه از کنار آن بگذرند.

دو مزیت تاثیر سئو (seo) در فعالیت های بازاریابی:

  •  اثر بخشی سایر فعالیتهای بازاریابی را زیاد می کند.
  • باعث افزایش دیده شدن سایت کسب و کار اینترنتی شما می شود.

تاثیر سئو (seo) در  سایت کسب و کار اینترنتی چگونه است؟

تاثیر سئو (seo) در سایت باعث می شود صفحات یک سایت کسب و کار اینترنتی و خواندن آنها برای بازدیدکنندگان بسیار ساده شود. همچنین باعث می شود بازدیدکنندگان به جای سرگردان شدن در انواع و اقسام موضوعات و اطلاعات، دقیقا همان اطلات لازمی که به دنبالش هستند را پیدا کنند. در حقیقت هر وب سایتی در آغاز باید از یک نقطه ای شروع به فعالیت کند و ممکن است در ابتدا ترافیک بر روی آن بسیار کم باشد یا اصلا وجود نداشته باشد. بدون داشتن ترافیک، سایت کسب و کار اینترنتی  شما موفق نمی شود و در این صورت فقط وقت خود را هدر می دهید و اگر می خواهید افراد از سایت تان دیدن کنند، سئو کلید حل این مشکل شماست.

پیچیده شدن روز به روز الگوریتم های گوگل

خیلی از کسانی که دارای وبسایت هستند مبحث سئو خود را خودشان انجام می دهند و تا حدی هم نتیجه می گیرند اما باید توجه کرد الگوریتم های گوگل روز به روز پیچیده تر می شود و مبحث سئو امروزه به یک بخش تخصصی تبدیل شده است و اگر برای مبحث سئو از سایت خود نیرویی را استخدام نکرده و یا آن را کارشناسان مربوطه واگذار نکرده اند قطعا در سالهای آینده با ریزش و افت مواجه خواهند شد!

باید گفت در بسیاری از کلمات رقابت بسیار راحت و آسان است اما همانطور که گفته شد با توجه به استفاده روز افزون مردم از اینترنت ممکن است رقیبانی جدی پیدا کنید که شما را از رقابت حذف کنند!

متاسفانه در کشور ما به مبحث سئو به صورت اصولی نگاه نمی شود اما اگر در این موضوع سرمایه گذاری کنیم می توانیم نتایج بسیار بهتری برای رونق بخشیدن به کار خود نسبت به روش های دیگر بگیریم!

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت