بازاریابی محتوا

فهرست مطلب

بسیاری از برندها بدلیل انتشار تعداد زیادی پست و کلمات دارای استراتژی محتوای بدی هستند. که این امر مانع از جذب خوانندگان به سمت برندشان می شود. در اینجا رایج ترین مواردی که باعث تضعیف ارزش محتوای سایت می شود اشاره شده است.

چه مواردی باعث تضعیف ارزش محتوای سایت می شود؟

بسیاری از برندها بدلیل انتشار تعداد زیادی پست و کلمات دارای استراتژی محتوای بدی هستند. که این امر مانع از جذب خوانندگان به سمت برندشان می شود. در اینجا رایج ترین مواردی که باعث تضعیف ارزش محتوای سایت می شود اشاره شده است.

۱- تعامل نداشتن با افراد خواننده

باید اطلاعات جامع و کاملی از گروه مخاطبان خود داشته باشید. باید بدانید چه گروهی از مخاطبان جامعه هدف شما را تشکیل می‌دهد، آنها دارای چه خواسته‌هایی هستند. در نتیجه محتوای سایت باید هدفمندتر و مرتبط با خوانندگان ایجاد شود.

۲- کندی زمان بارگذاری صفحه

باید بدانید که مقدار زمان بارگذاری صفحات یک وبسایت یا وبلاگ به طور مستقیم بر روی معیارهای مهمی مانند نرخ پرش (bounce rates) و نرخ تبدیل (conversion rates) اثر می‌گذارد.

بنابراین کندی زمان‌های بارگذاری صفحه می‌تواند تأثیر منفی بر روی توانایی محتوای شما برای دستیابی کاربران داشته باشد. بسیاری از علت‌های بالقوه برای سرعت‌های پایین وجود دارد اما یکی از مقصران اصلی آن میزبانی وب بد است.

یک راه حل ساده این است که ارائه دهنده خدمات میزبانی (هاستینگ) وب خوب بیابید. در حالیکه داشتن سرور اختصاصی برای خود ممکن است به علت محدودیت‌های بودجه غیر عملی باشد، یک برنامه میزبانی مشترک ممکن است گزینه خوبی با کیفیت خوب میزبانی وب باشد.

۳- داشتن ترافیک کم

می‌توانید محتوای با کیفیت در اینترنت داشته باشید، اما اگر به خوبی ترافیک را به سمت آن هدایت نکنید کاملا بی‌ارزش است. آنچه که تعدادی از بازاریابان متوجه شده‌اند این است که موفقیت محتوای آنها همیشه ریشه در کیفیت محتوا ندارد؛ چنانچه محتوای خوب کمک می‌کند، اما ترافیکی که شما بدست می‌آورید هم خیلی مهم است.

۴- رویکرد امن

تولید مقالات خسته کننده ضربه زیادی به کسب و کار شما خواهد زد؛ به این دلیل که محتوای خسته کننده خوانندگان و طرفداران شما را از بین برده و باعث یکنواخت شدن نمودار پیشرفت بازاریابی شما می‌شود. خوب است که جسور باشید و فرصت‌ها را برای ایجاد محتوای خوب دریابید.

۵- نوشتن بد

همانطور که قبلا ذکر شد، کیفیت نوشتن تنها عامل تعیین کننده در موفقیت محتوا نیست. با این حال کیفیت نوشتن مهم است. اگر نوشتن ضعیفی داشته باشید در نتیجه نرخ پرش وبسایت شما بالا می‌رود و خوانندگان بر روی وبسایت نمی‌مانند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت