چگونه یک وب سایت کاربر پسند داشته باشیم؟

فهرست مطلب

برای گرفتن بهترین نتیجه از وب سایتتان باید تمرکزتان را در ساخت وب سایت بر روی کاربر و تجربه آن از وب سایت قرار دهید. باید سایتتان را طوری طراحی کنید تا کاربر به آسانی و بدون مشکلی بتواند به اطلاعات مورد نیازش در وب سایتتان دسترسی پیدا کند. در واقع طراحی وب سایت باید کاربر پسند انجام شود و همه موارد باید برای کاربران وب سایت به راحتی در دسترس باشد.

نکات کاربردی در طراحی سایت کاربر پسند

برای گرفتن بهترین نتیجه از وب سایتتان باید تمرکزتان را در ساخت وب سایت بر روی کاربر و تجربه آن از وب سایت قرار دهید. باید سایتتان را طوری طراحی کنید تا کاربر به آسانی و بدون مشکلی بتواند به اطلاعات مورد نیازش در وب سایتتان دسترسی پیدا کند. در واقع طراحی وب سایت باید کاربر پسند انجام شود و همه موارد باید برای کاربران وب سایت به راحتی در دسترس باشد. در مطلب زیر نکات کاربردی داشتن وب سایت کاربر پسند را برای شما بیان نمودم.

نکات کاربردی در طراحی سایت کاربر پسند

 ساختار منوها را به درستی طراحی کنید.

برای اینکه کاربر در وب سایتتان سردرگم نشود و بتواند به آسانی مطالب مورد نیازش را پیدا کند باید ساختار و شاخه بندی درستی داشته باشید و در منوبندی وب سایتتان نهایت دقت را انجام دهید. برای منوبندی وب سایتتان حتما قبل از ساخت منوها چارت اطلاعتی خود را تهیه کنید و بخش های مورد نظر اصلی و زیر شاخه ها را به صورت جامع در آن طراحی کنید. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

منوهای سایتتان در دسترس کاربران باشد.

همیشه و در تمامی صفحات وب سایتتان منوهای اصلی را برای کاربران در دسترس قرار دهید تا کاربران بتوانند به آسانی در بخش های مختلف وب سایتتان حرکت کند. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

برای وب سایتتان رنگ مناسب انتخاب کنید.

در انتخاب رنگ بسیار دقت کنید و رنگ بندی مناسب برای زمینه شغلی خود ایجاد کنید. همچنین رنگهای اضافه و متضاد می تواند کاربران را دچار حس گیجی و بی نظمی کنند. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

وب سایتتان را واکنشگرا طراحی کنید.

امروزه بدلیل افزایش تعداد کاربرانی که از موبایل یا تبلت وب را مرور می کنند لازم است که وب سایتتان را به گونه ای طراحی کنید تا اینگونه کاربران بتوانند با استفاده از مرورگرهای موبایل یا تبلتشان وب سایتتان را مشاهده کنند و نیازهای خود را برطرف سازند. به این عمل ریسپانسیو کردن وب سایت گفته می شود. در این زمینه گوگل هم طراحان سایت را به طراحی سایت با چنین ویژگی تشویق می کند. این امر باعث می شود سایتتان کاربر پسند شود و هم رتبه سایتتان را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد.

از تصاویر و مدیاها در کنار مطالبتان استفاده کنید.

سعی کنید در کنار مطالب و محتوای وب سایتتان از تصاویر استفاده کنید. این امر موجب می شود تا کاربر  با مطالب وب سایتتان ارتباط بهتری برقرار کند. وجود یک مطلب طولانی بدون استفاده از هیچ تصویری برای کاربر چندان جذابیتی ندارد. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

بخشی را برای اعمال نظرات کاربران قرار دهید.

در سایتتان حتما در تمام صفحات بخشی را طراحی کنید تا علاوه بر دسترسی آسان، اگر کاربری درخواستی داشت و یا قصد ارسال نظری را داشت بتواند با استفاده از آن نظرات و درخواست هایش را ارسال کند. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

مطالب مفید در سایتتان قرار دهید.

در واقع کاربران برای دسترسی به مطالب مفید وب سایتتان وارد آن می شوند. پس در سایتتان مقالات و مطالب مرتبط در زمینه شغلیتان قرار دهید و در تهیه مقالات سعی نمایید نیازها و مشکلات کاربران خود را در نظر گرفته و در جهت رفع آنها تلاش نمایید. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

نیازهای کاربران را در طراحی سایتتان در نظر بگیرید.

حتما در ساخت سایتتان نیازهای کاربران را در نظر گرفته و سایتتان را با توجه به بازار کار و کاربران آن طراحی کنید. عدم توجه به نیازهای وب سایت و کاربران آن ممکن است صدمات جدی به وب سایتتان وارد کند. این امر باعث می شود سایت کاربر پسند شود.

در طراحی سایت رایان تابان طراحی وب سایت بر اساس سادگی و کاربر پسند بودن آن می باشد و می توانید جهت هر گونه مشاوره با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت