مقدمه ای بر طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی برای شرکت ها به امری ضروری تبدیل کرده است، از ارئه توضیحات کامل برای فردی در دورترین نقطه از کشور تا تبلیغات نوین و افزایش درآمد شرکتها با روشهایی همچون سئو برای بهبود رنکینگ سایت در موتورهای جستجو و یا تبلیغ در گوگل که هر کدام مرزی در تبلیغات ندارند.

اما طراحی سایت شرکتی می بایست چه خصوصیاتی داشته باشد تا وب سایت بتواند نقشی موثر در رونق کسب و کار شرکت داشته باشد؟

ویژگی های طراحی سایت شرکتی مدرن و پیشرفته را باهم مرور میکنیم.روش های کسب و کار و بازاریابی به طور کلی عوض شده است.

شرکتی که نتواند در عرصه اینترنت حضوری قوی داشته باشد در این زمینه عقب خواهند ماند. پس بهتر است هر چه سریعتر سایت خود را راه اندازی نمایید زیرا قدمت و سابقه وب سایت یکی از المان های موثر در موفقیت وب سایت خواهد بود. در غیر این صورت در آینده این حضور با صرف هزینه های زیاد برند سازی امکان پذیر می شود.

طراحی سایت شرکتی

ویژگی ها و امکاناتی که لازم است در طراحی سایت شرکتی در نظر گرفته شود تا وب سایت تاثیر مثبتی در کسب و کار شرکت داشته باشد در زیر بیان شده است.

نکات مهم در طراحی سایت شرکتی

– معرفی کامل امکانات و خدمات

یک شرکت برای اینکه کالا و خدمات خود را معرفی نماید، هزینه صرف می کند تا وب سایتی طراحی کند تا بوسیله آن شرکت را نیز به طور کامل و به درستی معرفی نماید. وجود منوهای صفحه اصلی، درباره ما و تماس با ما برای کلیه وب سایت ها ضروری می باشد. اما در سایر منوها نظیر محصولات، خدمات، پروژه ها، گواهینامه ها، مشتریان، پرسش های متداول، گالری تصاویر، مقالات و سایر منوها اطلاعات شرکت باید به درستی جایگذاری شود.

– طراحی کاربر پسند وب سایت

هر دسته بندی خاص شغلی نیاز به طراحی وب سایت مخصوص به خود را دارد.

زمانی که طراحی وب سایت برای یک آرایشگاه زنانه یا زمانی که طراحی وب سایت برای یک شرکت صنعتی مد نظر است، باید مشتریان و مخاطبان آن گروه خاص شغلی در طراحی در نظر گرفته شوند. یعنی با توجه به مخاطبان و مشتریان گروه های شغلی خاص، طراحی باید متفاوت باشد و در ارائه مطالب وب سایت باید نیازهای مشتریان و مخاطبان آن در نظر گرفته شود.

طراحی دو بعدی

این نوع طراحی بر روی نحوه ارائه مطالب به کاربران تمرکز نموده است.

همچنین این نوع سبک محتوا اول نیز نامیده می شود. زیرا به جای تمرکز بر روی گرافیک های وب سایت بر روی بهترین روش ارائه مطالب به کاربران تمرکز نموده است. این نوع طراحی احساس بهتری در کاربران ایجاد می نماید و باعث بالا رفتن اثر بخشی وب سایت بر روی کاربر می گردد.

طراحی تک صفحه

در این نوع طراحی کاربر همان صفحه اول وب سایت به بخش مورد نظر خود هدایت می شود.

طراحی سایت تک صفحه تاثیر بسیار مثبتی بر روی موفقیت وب سایت دارد. زیرا اول از همه بسیار کاربر پسند است. به جای آنکه کاربر منتظر لود صفحه جدید برای خواندن مطالب مورد نیاز خود بماند می تواند مطالب مورد نیاز خود را در همان صفحه اصلی و بدون انتظار مطالعه نماید.

همچنین طراحی قالب به صورت تک صفحه باعث بالا رفتن مدت زمان ماندگاری کاربران در صفحه اصلی وب سایت می گردد که این مورد باعث بالا رفتن رنکینگ وب سایت می شود.

– طراحی سایت واکنش گرا

امروزه تعداد کاربرانی که از موبایل و تبلت برای جستجو در اینترنت و مرور وب سایت ها استفاده می کنند، افزایش یافته است.

وجود نسخه ای از وب سایت که قابلیت نمایش مناسب در موبایل و تبلت را به گونه ای که کاربر بتواند به راحتی و بدون نیاز به استفاده از اسکرول چپ و راست و بزرگنمایی، سایت را مشاهده کند، لازم و ضروری است.

طراحی سایت شرکتی واکنش گرا یکی از روش هایی است که می توان توسط آن سایت را سازگار برای نمایش در موبایل و تبلت پیاده سازی نمود. همچنین مدتی است که موتورهای جستجوگر  نظیر گوگل، سایت ها را بر اساس واکنش گرا بودن  رنک دهی می نمایند و سایتی که نسخه موبایلی داشته باشد رتبه بهتری در موتورهای جستجوگر خواهد گرفت.

با توجه به موارد ذکر شده وجود نسخه موبایلی برای وب سایت لازم و ضروری است.

– سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو و بهینه سازی سایت به مجموعه عملیاتی گفته می شود که رتبه وب سایت در موتورهای جستجوگر را ارتقاء می دهد.

امروزه با توجه به افزایش سهم اینترنت در فروش کالا و خدمات و وجود کاربرانی که کالا و خدمات خود را در اینترنت جستجو و خریداری می نمایند، سئو و بهینه سازی وب سایت تاثیر بسیار مثبتی بر روی افزایش فروش شرکت ها خواهد داشت.

با طراحی سایت شرکتی، شرکت ها پایه و اساس حضور خود در اینترنت را پایه گذاری نموده اند. و از طریق خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت، شرکت ها به افزایش فروش خود دست خواهند یافت.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، طراحی سایت شرکتی به روز و کاربر پسند برای شرکت ها لازم و ضروری می باشد. با انجام سئو و بهینه سازی وب سایت می توان سایت را تبدیل به یکی از منابع جذب مشتریان نمود.