نکاتی در مورد استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین

فهرست مطلب

شبکه اجتماعی لینکدین در سال 2003 توسط Reid Hoffman تاسیس شد. لینکدین برخلاف فیسبوک حالت تخصصی تری دارد و یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای متخصصان کسب و کار محسوب می شود و این امکان را فراهم آورده تا با افراد حرفه ای تری آشنا شوید. در این سایت امکانات مختلفی برای بهتر دیده شدن رزومه شما و ارتباط با افرادی در زمینه کاری شما و شرکت های مختلف گنجانیده شده است و کارجویان و کارفرمایان می توانند با هم ارتباط داشته باشند، همچنین امکان ارتباط با مدیران کسب و کارها از طریق این شبکه اجتماعی فراهم است.

شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین در سال ۲۰۰۳ توسط Reid Hoffman تاسیس شد.شبکه اجتماعی لینکدین برخلاف فیسبوک حالت تخصصی تری دارد و یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای متخصصان کسب و کار محسوب می شود و این امکان را فراهم آورده تا با افراد حرفه ای تری آشنا شوید.

در این سایت امکانات مختلفی برای بهتر دیده شدن رزومه شما و ارتباط با افرادی در زمینه کاری شما و شرکت های مختلف گنجانیده شده است و کارجویان و کارفرمایان می توانند با هم ارتباط داشته باشند، همچنین امکان ارتباط با مدیران کسب و کارها از طریق این شبکه اجتماعی فراهم است.(برای مطالعه بیشتر مقاله چگونه شبکه های اجتماعی را در بازاریابی اینترنتی مدیریت کنیم؟ را بخوانید.)

اهداف و مزایای شبکه اجتماعی لینکدین

 1. در شبکه اجتماعی لینکدین شما یک رزومه آنلاین دارید که همیشه و در همه حال در دسترس اعضای سایت بوده و می توانند از تخصص شما آگاه شوند.
 2. در لینکدین می توانید دوستان، آشنایان، همکاران خود را بیابید و در مورد تخصص کاری و شغل اکنون آنها مطلع شوید.
 3. شما هر گونه سوالی که داشته باشید می توانید در گروه ها به اشتراک گذاشته و متخصصین به سوالات شما پاسخ دهند. همچنین می توانید با پاسخ دادن به سوالات دیگران مهارت و تخصص خود را به نمایش گذاشته و خود را به دیگران معرفی نمایید.
 4. شبکه اجتماعی لینکدین فضایی مناسب برای به نمایش گذاشتن توانایی ها و تخصص های شماست. بسیاری از افرادی که در این سایت عضویت دارند به دنبال افرد مناسب برای شرکت خود می گردند وقتی که با شما آشنا شوند ممکن است فرصت های شغلی بهتری به شما بدهند.

نکاتی در مورد استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین

۱- مشخصات خود را دقیق و صادقانه در سایت وارد کنید: شبکه اجتماعی لینکدین دارای یک صفحه پروفایل شخصی برای ثبت رزومه کاری می باشد. در قسمت پروفایل شما می توانید تحصیلات، مهارت ها و تخصص ها، سابقه شغلی و… را وارد کنید.

۲- رزومه خود را بروزرسانی کنید: سعی کنید غلط های املائی و نگارشی رزومه خود را یافته و آن را برطرف کنید. از جملات تأثیر گذار استفاده کنید و برای پروفایل خود یک تیتر مناسب تهیه کنید.

۳- انتخاب یک تصویر مناسب: هرگز در لینکدین یک تصویر عامیانه و یا کاملا غیرحرفه ای ارائه ندهید. چرا که فضای کاری لینکدین با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی متفاوت است. شما برای معرفی و ارتباط با افراد حرفه ای تر در این سایت عضو شده اید. بنابراین قرار دادن تصاویر غیرحرفه ای نه تنها جالب نیست بلکه باعث خدشه دار شدن رزومه کاری شما خواهد شد.

۴-  در گروه ها لینکدین فعال باشید: گروه هایی که در این سایت هستند برای به اشتراک گذاری و شرکت در یک محیط حرفه ای تر هستند. از مشخصات این گروه ها، افراد فارغ التحصیل، جویندگان کار و … هستند که به منطقه جغرافیایی محدود نمی شوند. با فعالیت در این گروه ها شغل های بهتری در پیش روی شما خواهد بود.

۵-  شخصی سازی ایمیل های دریافتی در لینکدین: معمول ترین راه برای ارتباط با افراد ارسال ایمیل می باشد.

۶-  استفاده از اپلیکیشن های لینکدین: شبکه اجتماعی لینکدین امکاناتی دارد که می توانید پروفایل خود را با استفاده از آنها بروزرسانی کنید.

۷- برای ارسال رزومه خود از افرادی که با آنها آشنا هستید شروع کنید. سایت لینکدین این امکان را دارد که شما بتوانید دوستان و آشنایان خود را از حساب‏های کاربری مختلف یافته و برای آنها رزومه خود را ارسال نمایید.

۸- ارائه شغل: صفحه لینکدین این امکان را به شما می دهد تا مشاغل موجود را یافته و برای آنها رزومه خود را ارسال نمایید. شما می توانید با رفتن به jobs صفحه لیست مشاغل را بیابید.

۹-  جستجوی افراد: در این سایت شما می توانید به جستجوی افراد پرداخته و فرد مورد نظر و تخصص و شغل او را ببینید و براحتی بتوانید برای او پیام ارسال کنید.

۱۰-  در سایت لینکدین قسمتی وجود دارد که افرادی که از تخصص و مهارت شما آگاهی دارند می خواهند از شما برای اشخاصی که آشنایی کمی با شما دارند تعریف کنند. این قسمت را با نام recommendations در سایت lلینکدین می توانید مشاهده کنید.

۱۱-  شخصی سازی  url :  با شخصی‌سازی URL حساب کاربری لینکدین شما حرفه‌ای‌تر به نظر می‌آید، فرایند اشتراک‌گذاری لینک حساب کاربری شما در لینکدین راحت‌تر می‌شود و ازلحاظ سئویی، اگر کسی در موتورهای جست‌وجو اسم و فامیلی شما را جست‌وجو کند، احتمال دارد به صفحۀ لینکدین شما برسد.

۱۲- انگلیسی بنویسید : اطلاعات حساب کاربری‌تان در لینکدین را ترجیحاً به زبان انگلیسی بنویسید؛ چون احتمال اینکه در نتایج جست‌وجوهای افراد غیرایرانی باشید و بخواهند به شما پیشنهادهای کاری بدهند خیلی زیاد است. اگر زبان انگلیسی‌تان چندان خوب نیست، از دوستی که زبانش خوب است خواهش کنید این کار را برای شما انجام بدهد.

۱۳- با آدم‌های مرتبط با حوزۀ فعالیت خود ارتباط بگیرید: هرکسی را که از راه رسید فالو نکنید یا درخواست دوستی هرکسی را همین‌طوری قبول نکنید. نگاهی به حساب کاربری او بیندازید و ببینید هم‌راستای حوزۀ فعالیتتان هست یا نه. هرچه دامنۀ دوستانتان درزمینۀ فعالیت شما بیشتر باشد، ارتباط‌های مؤثرتر و هم‌راستاتری شکل می‌دهید.

۱۴-  هیچ چیز غیر مرتبطی را حتی لایک هم نکنید: هر چیزی که در لینکدین منتشر می‌کنید، لایک می‌کنید یا دربارۀ آن کامنت می‌گذارید، برای تمام دایرۀ ارتباطاتی‌تان نمایش داده می‌شود. پس قبل از انجام‌دادن هر عملی، کمی تأمل کنید.

درخشش رزومه شما در این سایت به خود شما بستگی دارد و بدانید درخشیدن در جایی که هزاران حرفه ای وجود دارد کار آسانی نیست از این نکته هم می توان در جهت مثبت و برای ارتقای مهارت های خودتان استفاده کنید.

درج آگهی استخدام در لینکدین

برای ارسال یک موقعیت شغلی در شبکه اجتماعی لینکدین، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در سمت راست صفحۀ اصلی حساب کاربری خود روی آیکون Work کلیک کنید و از منویی که ظاهر می‌شود، گزینۀ job a Post را انتخاب کنید.
 2. روی  Post a job  کلیک کنید.
  • اگر اکانت شما شخصی نبوده و کارمندی (Recruiter) باشد، ممکن است به صفحۀ دیگری هدایت شوید که با کلیک روی Continue، می‌توانید ادامۀ ماجرا را دنبال کنید.
 3. از شما خواسته می‌شود که فیلدهای زیر را پر کنید.
  • شرکت: نام شرکت خود را در جای مناسب تایپ کنید و از منوی کشویی، گزینه‌های مناسب را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که ابتدا باید یک صفحه برای شرکتی که در آن کار می‌کنید، ایجاد کرده باشید. عنوان شغلی: هم‌زمان که در حال تایپ عنوان شغلی خود هستید، مشاغلی را با عناوین استاندارد مشاهده خواهید کرد و می‌توانید از منوی کشویی، عنوان مناسب را انتخاب کنید.
  • محل سکونت: هم‌زمان با تایپ مکان خود، یک فهرست کامل از مکان‌ها را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید مکان مدنظر خود را انتخاب کنید.
 4. روی Next کلیک کنید.
 5. در صفحه‌ای که می‌خواهید موقعیت شغلی مدنظر را ارسال کنید، باید سه شغل و صنعت مرتبط را انتخاب کنید.
 6. نوع (تمام‌وقت، پاره‌وقت و…) و سطح شغل، با‌توجه‌به مواردی که شما وارد کرده‌اید، به‌صورت خودکار تعیین می‌شود. اما اگر بخواهید، می‌توانید با کشیدن کشو، گزینه‌های دقیق‌تری را انتخاب کنید. همچنین با کلیک روی گزینۀ ادیت یا همان آیکون مداد می‌توانید نام شرکت، عنوان شغلی و مکان جغرافیایی خود را که در مرحلۀ قبل وارد کرده بودید، ویرایش کنید.
 7. در کادر Job description می‌توانید توصیفی از موقعیت شغلی که مدنظر دارید، ارائه کنید.
 8. در مرحلۀ بعدی نحوۀ اطلاع‌رسانی به شما تعیین می‌شود. شما با دو گزینه مواجه خواهید بود:
  • در گزینۀ اول می‌توانید یک آدرس ایمیل ارسال کنید تا لینکدین اعلان‌های موردنظر را به شما ایمیل کند. لینکدین آدرس ایمیل شما را به متقاضیان افشا نخواهد کرد.
  • در گزینۀ دوم می‌توانید آدرس یا URL یک سایت را وارد کنید و اطلاعات از این طریق به شما ارسال خواهد شد.
 9. روی گزینۀ Continue کلیک کنید.
 10. شما می‌توانید برای تعیین گزینه‌های مناسب، موارد زیر را نیز در مرحلۀ بعد مشخص کنید:
  • مهارت‌های لازم برای کار؛
  • تجارب مربوطه؛
  • میزان تحصیلات.
 11.  زمانی‌که این مرحله را انجام دادید، روی Continue کلیک کنید.
 12. بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید مشخص کنید. این هزینه براساس هر کلیک حساب خواهد شد.
 13. توجه داشته باشید هنگامی که بودجۀ خود را در نظر می‌گیرید، می‌توانید موارد زیر را نیز مشاهده کنید:
  • تفکیک هزینه‌ها؛
  • بودجۀ روزانۀ شما صرف چه چیزهایی خواهد شد؛
  • برای پرداخت کلیک کنید.
 14. اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کنید.
  • اگر قبلاً پرداختی انجام داده باشید، روش پرداخت قبلی شما به‌صورت پیش‌فرض در نظر گرفته خواهد شد؛ اما اگر بخواهید می‌توانید روش پرداخت جدیدی را هم انتخاب کنید.
 15. قبل از نهایی‌کردن می‌توانید اطلاعات سفارش خود را بررسی کنید و بودجۀ روزانه، کل بودجه و سایر جزئیات را مشاهده کنید.
 16. روی گزینۀ Post job کلیک کنید.
 17. سپس می‌توانید موارد متعددی را به مطلب خود اضافه کنید.
  • اگر می‌خواهید پروفایل شما در کنار مطلب موقعیت شغلی شما نمایش داده شود، باید Show my profile on the job post را تیک بزنید. به یاد داشته باشید که نمایش مشخصات شما در کنار موقعیت شغلی‌تان، اعتبار شغل شما را نشان می‌دهد.
  • در بخش Add required skills section می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز برای موقعیت شغلی‌ای که در نظر گرفته‌اید، مشخص کنید.
  • برای حذف یک مهارت می‌توانید روی آیکون حذف کلیک کنید.
  • برای افزودن مهارت جدید، روی Add Skill کلیک کنید. مهارت را در باکس متنی تایپ کرده و گزینۀ مناسب را از منوی کشویی انتخاب کنید.
 18. در مرحلۀ بعد باید بهترین عنوان را انتخاب کنید. عنوان شغل شما باید کاملاً شفاف باشد و به‌گونه‌ای انتخاب شود که در جست‌وجوها کشف شود (از کلمات پرجست‌وجو استفاده کنید).
 19. در بخش job compensationباید میزان حقوق را مشخص کنید. اگر این بخش را خالی بگذارید، براساس داده‌های لینکدین مبلغی اضافه خواهد شد.

تاثیر لینکدین بر سئو

شبکه اجتماعی لینکدین یک محیط خوب برای انتشار متن‌های تخصصی است. زیرا مخاطب‌های این شبکه اجتماعی به دنبال مطالب و محتوای تخصصی هستند و محتواهای غیرتخصصی را ندیده می‌گیرند. بنابراین می‌توانید تجربه‌های کاری‌تان را در پست‌ها منتشر کنید اما به دلیل محدودیت کاراکتر در پست‌های لینکدین بهتر است که مطالب بلند و تخصصی را در قسمت Article قرار بدهید و فقط لینک مقاله را در پست به اشتراک بگذارید. اگر شما یک کلمه کلیدی را در گوگل منتشر کنید شما را به مقالات منتشر شده در لینکدین وصل خواهد کرد اما پست‌های لینکدین در جست و جوی گوگل نمایش داده نمی‌شوند. بنابراین خوب است مطالب تخصصی‌تر را در قسمت Article لینکدین قرار بدهید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت