روش های کاربردی برای جذب مشتری اینترنتی در بازاریابی اینترنتی

فهرست مطلب

پیگیری‌هایی که منجر به جذب مشتری می‌شوند بسیار مهم هستند به ویژه این‌که کمتر از ۵ درصد بازدیدکنندگان در اولین بازدید از وب‌سایت شما خرید خود را انجام می‌دهند. در ادامه روش های کاربردی برای جذب مشتری در بازاریابی اینترنتی را معرفی می کنیم. روش های کاربردی برای جذب مشتری در بازاریابی اینترنتی

جذب مشتری اینترنتی و بازاریابی اینترنتی

پیگیری هایی که منجر به جذب مشتری اینترنتی می شوند بسیار مهم هستند به ویژه اینکه کمتر از ۵ درصد بازدیدکنندگان در اولین بازدید از وب سایت شما خرید خود را انجام می دهند. در ادامه روش های کاربردی برای جذب مشتری اینترنتی در بازاریابی اینترنتی را معرفی می کنیم.

روش های کاربردی برای جذب مشتری اینترنتی در بازاریابی اینترنتی

۱. غافل نشدن از مشتری های قدیمی

اگر چه جذب مشتری جدید کاری جذاب است ولی اگر مشتری قدیمی چنین بپندارد که اهمیت خود را از دست داده است از شما دور خواهد شد.

 ۲. حل سریع مساله ایجاد شده در زمینه ارتباط با مشتری

هیچ سازمان، کالا یا خدمتی نمی تواند برای همیشه کامل باشد. در ارتباط سازمان با مشتری امکان دارد، مساله یا شکایتی به وجود بیاید. اگر سازمانی بتواند ثابت کند که در برابر مشتری پاسخ گوست و برای او ارزش قائل شود، در آن صورت شکایت تبدیل به ابراز نظر مثبت و موجب افزایش وفاداری مشتری خواهد شد. معمولا افراد آخرین رویداد را بیشتر در ذهن خود نگه می دارند و اگر آخرین رویداد این باشد که سازمان برای حل مساله دریغ نکرده است، این اقدام میتواند موجب حفظ و تقویت ارتباط با مشتری شود. کل داستان در این است که مشتریان ناراضی بیش از مشتریان راضی، دوست و رفیق دارند. از همین دیدگاه تمایل بیشتری دارند که درباره حرکت نامناسب یک فروشگاه یا نارضایتی خود از یک محصول و خدمات به دوستان، خانواده و همتایان بگویند، ولی درباره خوبی سازمان یا فروشگاه سخن زیادی بر زبان نمیارند.

 ۳. ایجاد حالت بدون باخت

هیچ گاه نباید مشتری بازنده باشد. اگر در یک معامله مشتری بازنده باشد، احتمال کمی وجود دارد که باز هم به آن فروشگاه مراجعه یا از همان محصول استفاده کند. در اینجا دو راه حل وجود دارد که هم مشتری و هم فروشنده می توانند برنده باشند: الف) فروشنده برای حفظ مشتری و افزایش وفاداری او در مواردی سود کم را تحمل کند.البته برای یک دوره کوتاه مدت. ب) دادن پاداش، بابت وفاداری مشتری که در نتیجه در هر معامله سود فروشنده اندکی کمتر می شود ولی با افزایش تعداد مشتری ها این کمبود جبران خواهد شد.

 ۴. تفهیم موضوع همیشه حق با مشتری نیست برای مشتری

اغلب مشتری مرتکب اشتباه می شود. امکان دارد مشتری انتظارات نامعقولی داشته باشد. این یک واقعیت است که سازمان بدون مشتری نمی تواند وجود داشته باشد اما کارکنان واحد فروش باید بتوانند به مشتری تفهیم کنند که اشتباه از جانب او بوده است، ولی باید در این کار ظرافت عمل وجود داشته باشد.

 ۵. خواسته مشتری لذت است نه تامین رضایت

فقط تامین رضایت مشتری موجب ایجاد وفاداری وی نسبت به سازمان نخواهد شد،بلکه لذت بردن از محصول و خدمات موجب افزایش وفاداری خواهد شد. اگر سازمان ها بتوانند با مشتریان صمیمی شوند و به خواست مشتری گوش دهند موجب خواهند شد که آنان از این رابطه لذت ببرند. برای اینکه مشتری از محصول لذت ببرد نباید هزینه محتمل شود. اگر خدمت ارائه شده از حد انتظار بیشتر باشد، موجب لذت بردن وی از این خدمت خواهد شد.

۶. به یاد داشتن اینکه حق انتخاب با مشتری است.

از آنجا که بازارها روز به روز بیشتر می شوند، هیچ سازمانی نمی تواند در مورد وفاداری مشتریان مطمئن باشد. بسیاری از مشتریان به ظاهر راضی به محض اینکه روزنه ای پیدا شود به شرکت رقیب روی می آورند. هر سازمانی که متوجه وجود فرصتی شود باید تماس های خود را با مشتریان بیشتر و رابطه را تقویت نماید. یک تلفن به مشتری برای آگاهی از دیدگاه وی درباره خرید می تواند رابطه را تقویت نماید.

 ۷. شنیدن سخنان مشتری برای پی بردن به خواسته اش

دوره ای که سازمان ها تصمیم می گرفتند چه کالایی را عرضه کنند و سپس آن را به مشتری تحمیل می کردند به سرعت به پایان می رسد. تنها راهی که می توان متوجه خواست مشتری شد این است که به حرف های آن ها گوش فرا دهیم. اگر کسی حرف بزند و ما به او گوش ندهیم، با ما خداحافظی خواهد کرد. ارتباط بامشتری بر پایه همین اصل قرار دارد. یکی از سریعترین راه ها برای از دست دادن مشتری این است که آنها را نادیده گرفته و به آنها توج نکنیم.

 ۸. داشتن دیدگاه مثبت درباره کالا و خدمات

کسانی که برای یک سازمان کار می کنند باید در مورد آن سازمان و محصولات آن همواره تصویر مثبتی به مشتری ارائه کنند. می گویند یک کارخانه بزرگ تولید خودرو دارای دو توقفگاه بود. توقفگاه نخست که از خیابان مجاور قابل مشاهده بود متعلق به آن دسته از کارکنان بود که با خودروی تولیدی همین شرکت به محل کار خود می آمدند. کارکنانی که با خودروهای تولیدی شرکت های دیگر به آنحا می آمدند ناگزیر بودند در توقفگاه دوم، دورتر از خیابان مجاور توقف کنند. شرکت دارای این دیدگاه بود که اگر مشتریان بالقوه مشاهده کنند که کارکنان شرکت از محصولات شرکت های رقیب استفاده می کنند ، این پرسش در ذهن آنها خطور می کرد.

 ۹. درک احساسات مشتری با گذاشتن خود جای او

 همیشه ارزش آن را دارد که خود را به عنوان مشتری بدانید که به سازمان وارد می شود. همیشه خود را به جای مشتری بگذارید و آنگاه بپرسید: آیا این سازمان از ورود من استقبال به عمل می آورد؟ هر قدر مشتری را بیشتر درک کنید توازن بین مشتری و محصول به صورتی در می آید که کفه ترازو به نفع مشتری سنگین تر خواهد شد.

چگونه بتوانیم مشتری بصورت آنلاین جذب کنیم

  • ظاهری زیبا به فروشگاهتان (ساییتان)  بدهید. زیرا مشتری با دیدن فروشگاهی زیبا، قدرتمند، بروز و حرفه ای به سمت فروشگاهتان جذب میشود. برای مثال اگرکاربری قصد خرید لباس یا نقره جات زیبا و مجلل را داشته باشد وقتی با فروشگاهی غیر حرفه ای و زشت رو به رو شود از تصمیم خرید خود منصرف میشود.
  •  قیمت هایی متفاوت وپایینتر و باور نکردنی برای محصولات خود در نظر بگیرید.مشتری بدنبال محصولی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است.
  • قدرت فن بیان و داشتن رفتاری دوستانه با بازدیدکنندگان در جذب مشتری موثر است.به نظراتشان احترام بگذارید. و مشتری هایتان را حفظ کنید.
  • برای مشتری هایتان تخفیفات و هدایا در نظر بگیرید. همه ما به گونه ای  عاشق تخفیفات هستیم و خوب از این قضییه استقبال میکنیم.برای مشتری بن تخفیف در نظر بگیرید تا مشتری را مشتاق خرید کردن از فروشگاهتان کنید.
  • از فعالیت در شبکه های اجتماعی غافل نشوید.یکی از بهترین راه هایی که باعث جذب مشتری به فروشگاهتان میشود، تبلیغات آنلاین است. از طریق تبلیغات آنلاین بدون هزینه مشتری جذب میکنید.سعی کنید بهترین شبکه را با کسب و کار خود انتخاب کنید. که پیشنهاد  ما تبلیغات در اینستاگرام است. شما با این کار بدون پرداخت هزینه میوانتید تبلیغاتی هدفمند داشته باشید.زیرا اگر محتوایی جذاب و حیرت انگیز و جلب کننده تبلیغ کنید باعث طیف وسیعی از جذب ترافیک به فروشگاهتان را خواهید داشت.از طرح های گرافیکی استفاده کنید و با انتشار تصاویر خلاقانه مشتری را سرگرم کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت