روش هایی برای افزایش تعداد کامنت های سایت

فهرست مطلب

در حال حاضر با اینکه افزایش تعداد کامنت ها امری ضروری به شمار می آید، کمتر کسی حاضر است زیر پست ها کامنت بگذارد و بسیاری از پست ها هستند که هیچ کامنتی دریافت نمی کنند. معمولا سایت هایی که فقط مقالات انگلیسی را بدون هیچ تغییری در ساختار و نگارش آن به فارسی ترجمه می کنند و در سایت خود منتشر می کنند، مورد توجه کاربران قرار نمی گیرند و کامنتی دریافت نمی کنند.

 

چگونه تعداد کامنت ها در مقالات سایت مان را افزایش دهیم؟

 

همانطور که در مقاله تاثیر دیدگاه ها بر سئو گفتیم، کامنت هایی که برای هر مقاله دریافت می کنیم در سئو سایت و افزایش رنکینگ کلمات کلیدی آن تاثیر مثبت دارد. اما واقعا باید چه کار کنیم که کاربران بیشتری نظر خود را زیر مقالات سایت ما درج کنند؟ در این مقاله نکات مهمی را بررسی می کنیم که به کمک آن ها می توان کامنت های بیشتری برای مقالات خود دریافت کرد.

 

۱٫محتوای با کیفیت درج کنیم.

محتوای با کیفیت اولین موردی است که باید به آن توجه کنیم. هیچ کاربری از مقالات کپی و بی کیفیت استقبال خوبی نمی کند! باید همیشه از محتوای تازه و جدید و غیر کپی در سایت خود استفاده کنیم. محتوایی که تازگی داشته باشد همواره باعث می شود تا کاربر با رغبت بیشتری آن را دنبال کند، در باره آن موضوع سوالی بپرسد، مخالفت خود را اعلام کند و وارد بحث شود و یا حتی در قالب یک کامنت از ما بابت انتشار آن مطلب تشکر کند.

 

۲٫محتوای ساده و روان ارائه کنیم.

هر چقدر که در مطلب خود از کلمات ساده و روان استفاده کنیم و راحت تر با مخاطب ارتباط برقرار کنیم باعث می شود تا برای بخاطر لحن مناسب و آشنایی که استفاده می کنیم در سایت ما بمانند و مقالات دیگر را نیز مطالعه کنند.

پیشنهاد: مقاله چگونه کاربران را روی سایت نگه داریم را مطالعه کنید.

 

۳٫کاربران تان را تشویق کنیم تا کامنت بگذارند.

بهترین کار این است که به آن ها اعلام کنیم برای نظر آن ها ارزش قائل هستیم، همه آنها را می خوانیم و در صورت نیاز جواب کاملی برای آنها ارائه خواهیم داد. باید این اطمینان را ایجاد کنیم که نظراتشان ما را در بهبود کیفیت مطالبی که ارائه می دهیم یاری خواهد کرد.

می توانید به این شکل اهمیت کامنت آن ها را برای خود اعلام کنید:

۱٫اگر شما هم پیشنهادی دارید با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید.

۲٫اگر سوال یا ابهاماتی در ذهن شما وجود دارد همین حالا مطرح کنید تا در اسرح وقت به آن رسیدگی شود.

۳٫نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما هم با این مسئله موافق هستید؟

۴٫اگر شما هم تجربه بدی از این قضیه دارید بگویید تا دیگر دوستان مجبور نباشند آن را تجربه کنند.

جملاتی از این نوع در انتهای مقالات باعث می شود کاربران بیشتری اعتماد به نفس لازم را برای درج نظرشان پیدا کنند. و تعداد کامنت های کاربران باعث ترغیب شدن دیگر کاربران برای درج کامنت نیز می شود.

 

۴٫به نظرات به طور کامل پاسخ دهیم.

پاسخ دادن به سوالات پرسیده شده هر چقدر که کامل تر باشد حس اطمینان بیشتری را برای کاربران ایجاد می کند تا در موارد دیگر نیز سوالات خود را مطرح کند و بدون نگرانی نظر دهد. از طرف دیگر این کار باعث می شود که در آن موضوع هم محتوای شما در نتایج جست و جو به کاربران پیشنهاد داده شود.

به روز رسانی محتوا نیز در سئو سایت بسیار اهمیت دارد و در بسیاری از مواقع نمی توانیم تمام محتواهای سایت مان را آپدیت کنیم. به همین خاطر استفاده از کامنت کاربران و دعوت آنها به ارسال نظرات خود در نوشته های گذشته باعث آپدیت مقالات گذشته می شود.

 

۵٫در جواب به کامنت از کاربر سوال بپرسیم.

گاهی وقت ها پیش می آید کاربرانی کامنت هایی را درج می کنند که هیچ اطلاع دقیقی از آن موضوع ندارند. مثلا کاربری کامنتی با عنوان “چرا هرچی بک لینک می سازم سایتم بالا نمیاد؟” می گذارد. شما می توانید در جواب به صورت کلی به کامنت پاسخ دهید.

مثلا بگویید کیفیت بک لینک ها، تعداد آن ها، آتوریتی سایت هایی که در آن ها بک لینک می سازید و … تاثیر گذار است. و بعد از آن از کاربر بپرسید چند ماهه بک لینک ساختید یا اینکه تا الان چندتا بک لینک ساختید؟

مسلما جواب سوالی که پرسیده است برایش مهم است. با این کار کاربر مجبور می شود دوباره به سایت شما باز گردد تا جواب سوال شما را بدهد و دوباره منتظر جواب نهایی شما بماند. این کار را تا ۳ یا ۴ تا سوال می توانید ادامه دهید. فقط سعی کنید در راستای همان موضوع سوال ها پرسیده شود.

 

۶٫در کامنت ها به دیگر مقالات لینک دهیم.

گاهی وقت ها ممکن است مقاله ای که نوشته ایم تمامی نیاز های کاربر را برطرف نکند و در قالب کامنت سوالاتی از ما بپرسد. مثلا ممکن است با چنین کامنتی روبه رو شویم: “این مقاله خیلی سطح بالا بود من اصلا متوجه منظورتان از لینک سازی خارجی نشدم!”

در این موارد می توانیم لینک مقاله ای را که در آن به صورت ساده تر و مقدماتی تر در رابطه با آموزش سئو صحبت کرده ایم را در ادامه پاسخمان به مخاطب قرار دهیم و از او دعوت کنیم که مقاله گذشته را مطالعه کند تا به پاسخ سوال خود دست پیدا کند.

 

۷٫ابهاماتی در محتوای صفحه ایجاد کنیم!

گاهی وقت ها ایجاد یکسری ابهامات در مطلبی که منتشر می کنیم کاربران را وادار می کند تا کامنت بگذارند و جوابی برای سوالاتی که در ذهنشان ایجاد شده پیدا کنند. مثلا صفحه ای که در آن دوره ای را معرفی کرده ایم ولی مکان یا زمان برگذاری آن کاملا مشخص نیست! در این صورت کاربران زیادی کنجکاو می شوند تا مکان یا زمان دوره مورد نظر را بدانند. به خاطر همین هم مجبورند از طریق کامنت سوالشان را بپرسند.

 

۸٫در مورد یک نظر منفی و یک نظر مثبت صحبت کنیم.

یک تکنیک خیلی جالب برای اینکه کاربران بیشتری را ترغیب به گذاشتن کامنت کنید این است که یک نظر مثبت و یک نظر منفی در مورد مقاله خود بنویسیم. در واقع خودمان شروع کننده بحث باشیم تا افراد برای اعلام موافقت یا مخالفت با نظراتی که بیان کرده این وارد صحبت شوند و از نظر خود دفاع کنند.

مثلا اگر یک مدل از گوشی های سامسونگ را مورد نقد و بررسی قرار داده یک نظر به شدت منفی در مورد آن درج کنیم. مثلا : این گوشی اصلا ارزش این قیمت را ندارد، فلان چیزش مشکل دارد، صدایش ضعیف است، هنگ می کند و … سپس در جواب به این کامنت منفی کامنت مثبتی منتشر کنیم و مثلا بنویسیم: من این گوشی را دارم و کاملا ازش راضی هستم و قیمتش هم بسیار مناسب است و…

این کار باعث می شود کاربران زیادی در بحث بوجود آمده مشارکت کنند. بهتر است دو کامنت مثبت و منفی که خودتان می گذاریم کمی طولانی باشد تا بیشتر در چشم باشد.

 

۹٫مقالات چالشی بنویسیم.

هر چیزی که به نظرتان در حوزه کاری تان جذاب است را به چالش بکشیم. مثلا مقاله ای با عنوان “سایت دیجی کالا اصلا سایت موفقی نیست!”  مقاله ای را منتشر کنیم که به شدت مورد توجه کاربران قرار می گیرد و آنها را وادار می کند تا نظر خود را مطرح کنند.

ممکن است خیلی از کاربران از کیفیت محصولات دیجی کالا رضایت نداشته باشند و برای اینکه به بقیه هم ثابت کنند چنین چیزی است دقیقا اتفاقی که برایشان افتاده است را در کامنت می نویسند. یا ممکن است دیجی کالا مزیت های زیادی داشته باشد و کاربران زیادی هم از دیجی کالا راضی باشند. در این صورت افراد خیلی زیادی ممکن است در بحث شرکت کنند و در بسیاری از مواقع ممکن است مقاله شما در جاهای مختلفی به اشتراک گذاشته شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت