نکاتی برای افزایش رتبه سایت در الکسا

فهرست مطلب

آمار ترافیک وب سایت یکی از نیازهای ضروری صاحبان وب سایت می باشد که به آنها کمک می کند درک درستی از پتانسیل سایت خود داشته باشند. Alexa یکی از بزرگترین و معتبرترین وب سایت هایی است که به شما در این زمینه کمک می کند. در ادامه قصد داریم نکات مفیدی در رابطه با افزایش رتبه سایت در الکسا بیان کنیم که به کار بستن آنها رتبه الکسا سایت را بهبود می بخشد.

نکاتی برای افزایش رتبه سایت در الکسا

آمار ترافیک وب سایت یکی از نیازهای ضروری صاحبان وب سایت می باشد که به آنها کمک می کند درک درستی از پتانسیل سایت خود داشته باشند. Alexa یکی از بزرگترین و معتبرترین وب سایت هایی است که به شما در این زمینه کمک می کند. در ادامه قصد داریم نکات مفیدی در رابطه با افزایش رتبه سایت در الکسا بیان کنیم که به کار بستن آنها رتبه الکسا سایت را بهبود می بخشد.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا (Alexa Rank)، سیستم رتبه بندی سایت ها می باشد و بر اساس تعداد بازدیدکنندگان وب سایت که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند، سایت ها را رتبه بندی می نماید.

نکاتی برای افزایش رتبه سایت در الکسا

 1. در این بخش از مقاله شیوه هایی برای افزایش رتبه سایت در Alexa ارائه شده است که با رعایت آنها می توانید رتبه الکسا وب سایت خود را افزایش دهید.
 2. نوار ابزار الکسا را نصب کنید و سایت یا وبلاگ خود را به عنوان صفحه خانگی مرورگر خود قرار دهید.
 3. اسکریپت ویجت را در وب سایت خود نصب کنید. برای این منظور باید کدی را از وب سایت الکسا دانلود کنید و در مستر وب سایت خود قرار دهید که میزان پیشرفت وب سایت شما را در الکسا نشان دهد.

۴٫     ارسال وب سایت به داخل دایرکتری هایی از جمله Dmoz و  Yahooشامل وب سایت هایی هستند که دسته بندی هایی مفیدی دارند و به لینک سایت کمک می کند که در جایی با رتبه بالا به وب سایت بک شود. این نوع بک لینک ها موجب افزایش ترافیک و رتبه صفحه خواهد شد.

 1. ابزار رتبه الکسا را در وب سایت خود قرار دهید. این باعث دریافت تعداد قابل توجهی کلیک روزانه می شود و هر کلیک به منزله یک بازدید کننده به شمار می رود (حتی اگر کاربر از نوار ابزار الکسا استفاده نکرده باشد)

۶٫     لینک بیلدینگ را جدی بگیرید. السکا تعداد لینک های سایت را می شمرد. حرکت مجموعه لینک ها بطور مستقیم متناسب با افزایش رتبه الکسا است. یکی از راهای لینک بیلدینگ پیوند محتوا است. به این معنا که تبادل از بک لینک ها با بلاگ ها، با قرار دادن حداقل یک یا دو پست با کیفیت در هفته با وب سایت هایی که پیج رنک گوگل آنها بالای ۳ باشد، می تواند رنکینگ سایت را در الکسا افزایش دهد.

 

 1. دیگران را به استفاده از نوار ابزار الکسا تشویق کنید زیرا از این طریق تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش می یابد و روی رتبه الکسا تأثیر مثبت می گذارد.

 

 1. از دوستان بخواهید که برای پروفایل وب سایت شما در الکسا، نظر و امتیاز بدهند. این به طور مستقیم بر روی رتبه تأثیر گذار نیست اما به هر حال ممکن است کمک کند.

 

 1. مقالات و مطالب جدیدی که مخاطبان زیادی دارند منتشر کنید زیرا این کار نه تنها ترافیک سایت شما را بهبود می بخشد بلکه موجب افزایش رتبه الکسا می شود.

 

 1. در سایت های پر بازدید عضو شوید زیرا تعداد بازدید کننده را افزایش می دهد و به طور حتم این بر روی افزایش رتبه الکسا تأثیر مثبتی می گذارد.

 

 1. اطلاعات سایت خود را بروز کنید چون الکسا نیز همانند گوگل به وب سایت هایی که به طور منظم به روز می شوند رتبه بیشتری می دهد.

 

 1. از تبلیغات کلیکی استفاده کنید. درموتورهای جستجوگر مثل گوگل تبلیغات بدهید یا به دنبال عباراتی باشید که بیشتر جستجو می شوند تا بازدیدکنندگان بیشتری جذب نمایید.

 

 1. تعداد بازدیدکنندگان را افزایش دهید. زمانی که یک سایت بتواند بازدیدکننده های زیادی را به سمت خود جذب نماید، رتبه سایت اتوماتیک وار افزایش پیدا می کند. عوامل متعددی در افزایش تعداد بازدیدکننده موثر است که از آن جمله می توان به نقش موتورهای جستجوگری همچون گوگل، مایکروسافت و یا از طریق تبلیغات لینک سایت خود در صفحات وب سایت های دیگر گه رتبه بالایی در ترافیک دارنند اشاره نمود.عوامل دیگری که برای افزایش بازدیدکننده های سایت تاثیر گذار هستند عبارتند از:

۱٫     وبلاگ نویسی مهمان

۲٫     استفاده از تگ های مناسب

۳٫     تهیه لیست دایرکتوری از وب سایت

۴٫     بکارگیری کلمات مناسب و مخصوص

۵٫     بهینه سازی در داخل و خارج سایت

۶٫     استفاده از ALT در تگ تصاویر و لینکها

۷٫     به کاری گیری موارد سئو جهت افزایش رتبه سایت

۸٫     استفاده از وب نوشته استوار بدون کپی از وب های دیگر

۹٫     استفاده از کلمات کلیدی استراتیژیکی در تگ های متا

۱۰٫ استفاده جداگانه از کلمات کلیدی برای هر عنوان، توضیحات، نام دامین

۱۱٫ تشویق بازدید کنندگان برای به اشتراک گذاشتن لینک صفحات وب سایت

۱۲٫ استفاده از بک لینک هایی که رتبه مناسبی در گوگل و سئو دارند برای مثال لینک های do follow

۱۳٫ برجسته کردن کلمات کلمات کلیدی با بهره گیری از oogle Adwords or Microsoft Ad Centre

 

۱۴٫ ساخت بک لینک ها متناسب با الگوریتم های گوگل:بک لینک هایی که بر روی کلمات کلیدی اجرا می شود، به مثابه یک پل میان دو وب سایت ارتباط برقرار می کنند که بیشتر وزن سئو نیز بر اساس آن انجام می شود. به این معنا که کاربرد صحیح از بک لینک ها و ترافیک حاصل از آن ها می تواند رتبه سایت را در الکسا افزایش دهد. چرا که براساس منطق موتورهای جستجو، بک لینک بیشتر مساوی ترافیک بیشتر وب سایت و در نتیجه رتبه  بهتر در جستجوی موتورهای گوگل می باشد. یکی از نکات مهم در لینک‎ها، خودداری در استفاده از تگهای no-follow برای لینک هایی است که به خود وبسایت منتقل می شوند زیرا ممکن است برای الکسا مبهم باشد.

۱۵٫ راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی می تواند یک راه مناسب جهت به اشتراک گذاشتن مطالب وب سایت باشد. در اینصورت خیل عظیمی از بازدید کنندگان به سوی وب سایت کشیده خواهند شد و ترافیک و پیج رنک را افزایش می دهند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت