طراحی یک سایت خوب چه نقشی بر روی بازاریابی کسب و کار شما دارد؟

فهرست مطلب

طراحی سایت خوب و حرفه ای می تواند تاثیر بسیاری در رونق کسب و کار شرکت ها داشته باشد و باعث موفقیت های شغلی شرکت ها گردد. پس تاثیر طراحی سایت خوب در بازاریابی و فروش بسیار بارز هست. تمامی ما، به عنوان طراح، از اهمیت وب سایت هایی که به لحاظ دیداری دارای ظاهر و طراحی دلنشینی هستند آگاهی داریم. اما این موضوع بسیار جدی تر و مهم تر از آن است.

تاثیر طراحی سایت خوب در بازاریابی

طراحی سایت خوب و حرفه ای می تواند تاثیر بسیاری در رونق کسب و کار شرکت ها داشته باشد و باعث موفقیت های شغلی شرکت ها گردد. پس تاثیر طراحی سایت خوب در بازاریابی و فروش بسیار بارز هست.

تمامی ما، به عنوان طراح، از اهمیت وب سایت هایی که به لحاظ دیداری دارای ظاهر و طراحی دلنشینی هستند آگاهی داریم. اما این موضوع بسیار جدی تر و مهم تر از آن است. طراحی خوب و مناسب تاثیر بسیار بیشتری دارد نسبت به اینکه سایت فقط در ظاهر خوب به نظر آید و نیز نوعی ابزار برند سازی و بازاریابی به شمار می آید که واقعا می تواند نتیجه بخش باشد.رنگ و تصاویر دلنشین میتواند تاثیر به سزایی در این زمینه داشته باشد.بهتر است سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که مخاطب دسترسی راحت تری نسبت به موارد مورد جست و جوی خود داشته بشد.

گذری بر بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی یکی از شاخه های جدید و رو به رشد بازاریابی و فروش است که توان عملیاتی شرکت ها و سازمان ها را به نحو گسترده ای برای ایجاد ارتباط مستقیم با مشتریان داخلی و خارجی افزایش داده است.

از آنجایی که ابزارهای متنوع و فن آوری های متعددی در بازاریابی اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد، بهره مندی از خدمات تخصصی و مشاوره ای برای کسب نتایج مورد نظر شرکت ها نقش عمده ای در جهت حصول اهداف سازمانی، کاهش هزینه های تبلیغاتی و مخصوصا افزایش فروش محصولات شرکت را دارا ست.

نحوه کارکرد فن آوری ها و بازدهی هر یک از روش های بازاریابی اینترنتی میبایست با اهداف شرکت ها منطبق گردد تا بهترین و موثرترین راهکارهای عملی انتخاب گشته و در یک مجموعه هماهنگ به شرکت ها ارائه گردد.

از آنجایی که وب سایت هر شرکت نقش اساسی و زیر بنایی در معرفی، اطلاع رسانی و جذب مشتریان داراست و تمامی فعالیت های تبلیغاتی شرکت (چه اینترنتی و چه غیر اینترنتی) توجه مشتریان را به سمت وب سایت معطوف می دارد، طراحی سایت بروز و پر محتوا از اولین و مهم ترین ارکان بازاریابی اینترنتی است.

در حقیقت وب سایت زیر بنای تمامی فعالیتهای بازاریابی شرکت است که پس از جلب توجه مشتریان (از طرق مختلف تبلیغاتی) قادر به تشویق و جلب نظر نهایی آنان به خرید محصولات می گردد.

چرا طراحی سایت خوب نتایج بازاریابی بهتری در بر دارد؟

برداشت اول

این موضوع با اولین چیزهایی که کاربر از سایت شما می بیند – رنگ، چاپ و تصویر- شروع می شود. این ویژگی ها چه پیامی را منتقل می کنند؟ آیا این نوع ارتباط روشن و سازمان یافته است و یا ارتباطی هرج و مرج و غیر منطقی؟ براساس هر پیامی که کاربر از نگاه اول دریافت کرده است ارتباطات خواهند گرفت.

سایت شما مستلزم طراحی سایت خوب است به طوری که کاربران تمایل بازدید مجدد آن را در آینده را داشته باشند. این موضوع نیازمند یک طراحی منطبق بر محتوا و اطلاعات است که مشاهده و تجزیه آن آسان است.

برداشت پایا

پس از برداشت اولیه، کاربران نیاز به یک دلیل برای جستجو و فکر کردن دقیق تر در مورد سایت، شرکت و یا نام تجاری شما دارند. بنابراین این دلیل را در اختیار آنها قرار دهید. با طراحی خوب چیزی منحصر به فرد را به کاربران نشان دهید.(تصاویر زیبا یک راه آسان برای انجام این کار است).

یک صفحه زمینه زیبا بسیار جذاب است، اما تمام صفحات دیگر، عناصر و ابزار در سایت شما باید به طور یکسان خوب طراحی شوند. از این جنبه به آن توجه کنید: این احتمال وجود دارد که بیش از نیمی از کاربران سایت شما را با یک صفحه غیر از صفحه اصلی باز کنند.

ایجاد وفاداری

پس از اینکه کاربر را یکبار برای بازدید از سایت خود به دام انداختید، نیاز به طراحی دارید که کاربر را تشویق به بازگشت دوباره کند و او را به یک کاربر وفادار تبدیل کند. یک لوگوی عالی، پالت رنگ موثر وانتخاب تایپ آسان برای خواندن راهی سریع برای رسیدن به این هدف است.

با طراحی سایت خوب یک ارتباطی با کاربر ایجاد کنید که نخواهد سایت را ترک کند. بیشتر می توانید با استفاده از کلمات یا تصاویری که کاربران به آنها تمایل دارند وفاداری ایجاد کنید. آنها باید با مشاهده وب سایت شما خودشان را ببینند (یا چیزی را که به آن تمایل دارند).

ایجاد شناخت

طراحی با ثبات کمک می کند که کاربران شما را پیدا کنند. تقریبا همه، در هر نقطه از جهان می تواند قوس طلایی را که نشان نام تجاری مک دونالد است را تشخیص دهند.
دارای یک سبک مجزا، پالت رنگ، نوع پالت، صدا و پیام ثابت باشید. لوگو و یا نام تجاری همیشه باید واضح و یکپارچه طراحی شود.حضور عالی چشم انداز بی معنی است اگر کاربران ندانند از چه کسی ساخته شده و یا نشان دهنده چیست.

سبک و تصمیم گیری

زمانی که بحث از سبک و تصمیم گیری می شود یک هدف باید ثابت باشد. شما چه کسی هستید؟ میخواهید چه کاره شوید؟ چرا کاربران خواهان برقراری ارتباط هستند؟ اگر شما به فکر این پرسش ها در فرایند طراحی فکر می کنید، به احتمال زیاد انتخاب های بهتری در مورد این پروژه به طور کلی خواهید داشت.

به این سوالات با طراحی پاسخ دهید. و یک نگاه و حضوری یکپارچه در سراسر وب ایجاد کنید. از تصاویری مشابه در وب سایت خود، برنامه های موبایل، رسانه های اجتماعی، مواد چاپی و هر گونه بازاریابی محصولات دیگری که ایجاد می کنید، استفاده کنید. (این به احتمال زیاد برای ایجاد یک خلاصه راهنمای سبک تمام این قوانین به نفع شما خواهد بود.)

سهولت در استفاده و ارتباط 

فراموش نکنیم که ارتباط با کاربران باید آسان باشد. این شامل تعداد انگشت شماری از مفاهیم طراحی و توسعه است – سایت شما باید سریع بارگذاری شود،از وب و فناوری HTML مدرن استفاده کنید و کنترل کاربر و عملکرد را به شیوه معمول داشته باشید.

سایتی که استفاده از آن آسان است کاربران را بیشتر به شما مرتبط می کند. تجربه لذت بخش کمک، مردم را برمی گرداند و آنها را تشویق می کند تا کاربر وادارتری باشند.حتما در طراحی سایت خود به این موارد توجه کنید.

ایجاد یک داستان معمول

بخشی از برنامه طراحی و بازاریابی شما باید شامل یک داستان باشد. تصاویر باید چیزی را به کاربران نشان دهد که آنها بتوانند به یاد داشته باشند و بازگو کنند، که می تواند یک روش موثر برای برقراری ارتباط بیشتر کاربران باشد.

گاهی اوقات پیدا کردن این داستان می تواند سخت باشد. شامل چیزهایی مانند اینکه شما کسب و کار خود را چگونه آغاز کردید، چرا یک محصول خاص و یا چیزی و یا روشی را که به وسیله آن در جامعه کار می کنید را ایجاد کردید. سعی کنید در سطح انسانی و فردی با هر کاربرارتاط برقرار کنید.

تشویق به اشتراک گذاری

فرصت های زیادی برای کاربران به اشتراک بگذارید. و آنها را نیز به این رفتار تشویق کنید. این شکل از بازاریابی اجتماعی می تواند برخی وظایف شما را کم کند و به نام تجاری شما کمک کند یک حس اجتماعی بوجود آورد زیرا کاربران جدید به وب سایت یا کسب و کار شما توسط شخص دیگری که می شناسند معرفی شده اند.

طراحی اجتماعی دکمه هایی را به اشتراک می گذارد که استفاده و یافتن آنها آسان است. پیام ها، متن و تصاویر را برای مدیریت پیام های خروجی بارگذاری اولیه کنید. (درصد زیادی از کاربران متن مورد استفاده شما را در صورت وجود به اشتراک می گذارند.)

ایجاد اعتماد قبل از کسب و کار

طرح شما باید به ایجاد اعتماد کمک کند، و پس از آن بازدید کنندگان را به انجام کسب و کار تشویق کند. این امر می تواند بسیار مشکل باشد.

عناصر مانند رنگ و فنون چاپ می توانند بر اعتماد تاثیر گذارند. (در صورت شک، انتخاب های سنتی تر را برگزینید، به خصوص اگر دارای یک سایت تجارت الکترونیک هستید.). سایر عناصر طراحی را که تشویق به اعتماد می کنند را اضافه کنید مانند لینک به پوشش رسانه ای، توصیفات مشتریان، نشان دادن تعداد ارتباطات رسانه های اجتماعی، و از تصاویر و عکس های خود استفاده کنید و یک وب سایت که مال شماست و نه فقط یک قالب را ایجاد کنید.

تبدیل عملیات کاربر

در نهایت، برای دستیابی به بهترین نتایج بازاریابی نیاز به یک طراحی دارید که به فعالیت و عمل تشویق می کند. همه دکمه ها باید به گونه ای طراحی شوند که پیدا کردن، کلیک (ضربه زدن) و رسیدن به مرحله بعدی آنها بسیار آسان باشد.

عناصر ناوبری و دستورالعمل ها باید روشن و مختصر باشند. طراحی شما با شکست مواجه خواهد شد در صورتی که کاربران ندانند توسط چه کسی و برای چه فعالیتی این سایت را برای آنها طراحی شده است. استفاده از آن را آسان کنید. دعوت به فعالیت باید یکی از برجسته ترین و در دسترس ترین عنصر در سایت شما باشد.

 

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید هر کاری که انجام می دهید، یا هر سخنی که بیان می کنید و یا طرحی که پیاده سازی می نمایید، بخشی از داستان برند یا شرکت شما به حساب می آید. طراحی دارای ظاهر خوب و مناسب، درخور یک شرکت خوب می باشد و باعث وفاداری مشتریان نسبت به شما می شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت