بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر با استفاده از ابزارهای سئو

جهت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر، ابزارهای سئو نقش بسزایی دارند.

بهینه سازی سایت

در اینجا می خواهیم  تعدادی از آنها را معرفی کنیم.

– Keyword Suggestion پیشنهاد دهنده ی کلمات کلیدی:

کلمات کلیدی در جذب موتورهای جستجو نقش به سزایی دارند. شما می توانید با استفاده از Keyword Suggestion کلمات کلیدی مناسب و جذاب تری را انتخاب کنید.

– Google Rank Checker چک کننده ی امتیاز شما در گوگل:

موتورهای جستجوی گوگل با محاسباتی خاص و دقیق به وب سایت ها امتیاز می دهند. هر چه امتیاز سایت شما در گوگل بالاتر باشد ارزش سایت شما بالاتر است. معمولا چک کردن این امتیاز آسان نیست اما این ابزار در بیشتر سایت های مرتبط با Tools SEO کار شما را آسان کرده و شما می توانید به راحتی امتیاز خود را در گوگل چک کنید.

– Link Popularity محبوبیت لینک:

محبوییت لینک به شما نشان می دهد که در موتورهای جستجوی مختلف وقتی شما را جستجو می کنند چه تعداد نتیجه ظاهر می شود و جدیدن از این ابزار برای مقایسه کردن بین چند وب سایت استفاده می شود.

– Search Engine Position وضعیت سایت شما در موتورهای جستجو:

ابزارهای سئو  تعداد نتایج جستجوی سایت شما را در موتورهای جستجوی بزرگ نمایش می دهد. سایت های ارایه دهنده خدمات جستجو (Search) معمولا هزاران و بلکه میلیونها نتیجه را باز می گردانند ولی عموما ۹۸ نتیجه در صفحه ی نخست دیده می شوند. آمار حاکی از آن است که تنها  ۵% کاربران از صفحه های سوم به بعد نتایج را مرور می کنند. پس رسیدن به دهک اول یا همان (Top ten) هدف بسیاری از وب مستر ها و دارنگان سایتهای اینترنت است.
رتبه بندی جستجوگرها به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. عواملی همچون عنوان HTML صفحه، متا تگ ها (ابرداده ها)، کلمات کلیدی و سرانجام مکان و تکرار یا چگالی کلمه های مهم در جستجو.