راه کارهای بالا بردن بازدید سایت با استفاده از شبکه های اجتماعی

فهرست مطلب

از جمله مزیت های بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که مشتری ها رو از سایت به داخل شرکت می کشاند. با نکاتی که امروز در این پست می خوانید می توانید کسب و کارتان را روی شبکه های اجتماعی خیلی خوب جلوه داده و بازدیدکننده جذب کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

در این مقاله ی بازاریابی شبکه های اجتماعی اطلاعاتی مفید و کاربردی در اختیار شما قرار می دهیم. افزایش بازدید سایت یکی از اصلی ترین کارهایی است که هر صاحب سایتی باید به آن اهمیت دهد .اگر شما صاحب کسب و کار آنلاینی هستید باید به فکر بالا بردن بازدید سایتتان باشید. هر چقدر که وب سایت شما از هر لحاظی عالی باشد تا زمانی که نتوانید ترافیک واقعی دریافت کنید بی فایده است و هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.

از جمله مزیت های بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که مشتری ها رو از سایت به داخل شرکت می کشاند. با نکاتی که امروز در این پست می خوانید می توانید کسب و کارتان را روی شبکه های اجتماعی خیلی خوب جلوه داده و بازدیدکننده جذب کنید.

عکس و ویدیو انتشار دهید.

یکی از محبوب ترین فرمت های محتوایی ویدیو است که اثرگذاری زیادی روی مخاطبان  دارد. مثلا  می توانید از مراحل انجام دادن کاری فیلم بگیرید و به صورت یک ویدیوی آموزشی در اختیار مخاطبانتان قرار دهید.

در اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی تصویر محور است باید بیشتر روی تصویر و ویدیو متمرکز شوید. ویدیو های کوتاه در اینستاگرام فوق العاده طرفدار دارند. سعی کنید همیشه از تصاویر جذاب با کپشن های درگیر کننده و ویدیو هایی که نکته های مهم و ضروری در آن ها گفته می شود استفاده کنید.استفاده از فیلتر های تصویری مناسب میتواند به شما کمک کند.

از فایل های صوتی استفاده کنید.

تولید فایل های صوتی یا پادکست هم کار بسیار ساده ای است. میتوانید اطلاعات و خبر های جدید را در قالب فایل صوتی انتشار دهید که میتواند برای مخاطبان  جذاب باشد.

مثلا در تلگرام که یک پلتفرم پیام رسانی است بیشتر باید روی متن و صوت متمرکز شوید. سعی کنید در تلگرام بیشتر نکات متنی و فایل های صوتی در حوزه کاری خود منتشر کنید.

از ربات ها استفاده نکنید.

مشتری ها دوست ندارند با ربات ارتباط برقرار کنند. پس لازمه ی ارتباط برندتان با مخاطبان این است که نوشتاهایتان را همانند لحن صحبت خودتان بنوسید. مشتریان از شما خرید می کنند و دوست دارند بتوانند به شما اعتماد کنند. پس به جای اینکه مثل یک ربات بدون صورت و هویت رفتار کنید، خودتان باشید. این امر سبب می شود تا از رقبایتان هم متمایز دیده شوید.فراموش نشود  محتوای پست های شما باید بدون غلط املایی باشد.

با زبان طنز توصیه یا صحبت کنید.

اجازه ندهید قوانین سخت گیرانه شرکتتان به بازاریابی شبکه های اجتماعی­تان نفوذ کند. با زبان طنز و بامزه با مخاطبانتان صحبت کنید. هویت دادن به محتوا هم می تواند کمک کننده باشد. یک موضوعی پیدا کنید که مخاطب مد نظر شما رو هدف بگیرد و علاوه بر آن برای مشتری هایتان هم جذابیت داشته باشد و بتواند توجه شان رو جلب کند. به بیان دیگر به گونه ای باشد تا مردم راغب شوند به کارتان نزدیک شوند.

نظرات مخاطبانتان را در نظر بگیرید.

بدترین چیزی که می توانید در شبکه های جتماعی انجام دهید پاسخ ندادن به اظهار نظرهای طرفداران است. با پاسخ دادن به کاربران می توانید هیجان را در صفحه خود ایحاد کنید.

همه دوست دارن نظراتشان شنیده شود. پس بخش نظرات رو نادیده نگیرید. ایجاد محتوا یک نظری هم می طلبد. از این امکان استفاده کنید و با مخاطبانتان مکالمه داشته باشید.

اسپم نکنید.

هدف مخاطبان از عضویت در شبکه های اجتماعی این است که اجتماعی باشند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند نه اینکه مورد بمباران فروش تبلیغ قرار بگیرند. باید بین تبلیغ محصولات و محتوای جذاب یه تعادلی بوجود بیاورید تا کسب و کارتان از برزخ شبکه های اجتماعی مصون بماند.

مسابقه راه اندازی کنید.

یکی از موترترین راه ها برای افرایش ترافیک صفحه شما است. از دوستان بخواهید در این مسابقه حضور پیدا کرده و حتی جایزه هایی مد نظر قرار دهید.

نام کابری خود را تغییر ندهید .

اگر می خواهید مردم با جستجوی نام کاربری تان شما را پیدا کنند، مطمئن شوید که نام کاربری تان با نام برندتان همسو و یکسان باشد. از مخفف سازی نام کاربریتان جدا خودداری کنید و از تغییر گاه به گاه آن نیز بپرهیزید.

تست کنید، تکرار کنید، اصلاح کنید.

حال که برای تبلیغ برندتان برای بازاریابی شبکه های اجتماعی به ابزار مجهز شدید، دست به کار شوید و حرکتی انجام دهید! چه از طریق گوگل آنالتیکس، چه Facebook Insights یا هر ابزار گزارش­ گیری دیگری میزان موفقیتتان را ردیابی کنید و استراتژی­ هایتان را بر اساس گزارش هایی که می گیرید اصلاح کنید.

 

امیدواریم این مقاله بازاریابی شبکه های اجتماعی برای شما مفید بوده باشد.اگر شما هم راهکار و یا پیشنهاد جدیدی دارید با ما در میان بزارید.

 

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت