چگونه سایت خود را به یک سایت پربازدید از نگاه موتور جستجوگر گوگل تبدیل کنیم؟

فهرست مطلب

از آنجا که افزایش ورودی گوگل یکی از عوامل پر طرفدار بودن و داشتن رنک در جستجوهای گوگل است، در ادامه این مطلب به بررسی راه کارهای افزایش ورودی گوگل بصورت طبیعی می پردازیم، که با انجام آن هم سایت خود را به یک سایت پربازدید از نگاه موتور جستجوگر گوگل تبدیل می کنید و هم باعث افزایش بازدید و اعتبار و سئو سایت خود می شوید.

افزایش ورودی گوگل

از آنجا که افزایش ورودی گوگل یکی از عوامل پر طرفدار بودن و داشتن رنک در جستجوهای گوگل است، در ادامه این مطلب به بررسی راه کارهای افزایش ورودی گوگل بصورت طبیعی می پردازیم، که با انجام آن هم سایت خود را به یک سایت پربازدید از نگاه موتور جستجوگر گوگل تبدیل می کنید و هم باعث افزایش بازدید و اعتبار و سئو سایت خود می شوید.

  • ۸۷ درصد بازدید واقعی یک وب سایت از طریق موتورهای جستجو گوگل بوجود می آیند.
  • ۶۳٫۵ درصد کسانی که دنبال مطالبی که نیاز دارند از طریق موتور جستجوگر گوگل وارد سایت می شوند.
  • تعداد جستجوهای انجام شده در سال گذشته در دنیا ۱۳۷ میلیارد جستجو بوده که گوگل با ۸۵ میلیارد بالاترین سهم را داشته است.

راه کارهای افزایش ورودی گوگل

۱- با گوگل دوست باشید.

ثبت سایت در گوگل

یکی از راه های بالا بردن ترافیک یک سایت، ثبت سایت در گوگل می باشد که برای اینکار شما می توانید به آدرس (!!!Error 404 (Not Found)) مراجعه و سایت خود را ثبت کنید. دقت کنید که داخل فرم مخصوص در آن صفحه آدرس کامل سایت را بهمراه پیشوند http:// باید وارد کنید و در ضمن نیازی به ثبت همه صفحات سایت نیست و فقط صفحه اصلی یا همان homepage کافی است چون گردشگر گوگل بنام Googlebot بقیه محتوای سایت را از همان صفحه اول پیدا می کند. پس فراموش نکنید که صفحه اصلی شما باید به همه نقاط سایت لینک داشته باشد.
البته به این نکته توجه داشته باشید ثبت سایت در گوگل مدتی زمان می برد.

رتبه بندی صفحات سایت

یکی از نکاتی که خیلی باید دقت کنید، رعایت کردن اصول و قوانین گوگل می باشد تا صفحات سایت شما در نتیجه های اولیه هنگام جستجو قرار گیرد. پس از یافتن سایت شما توسط Googlebot، صفحات تجزیه تحلیل می شوند و در یک الگوریتم، رتبه می گیرند.

تکنیک های سئو را فراموش نکنید.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بخش مهمی از سئو سایت و افزایش رتبه گوگل را تشکیل می دهد.پ س بهتر است سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید تا هم افزایش رتبه گوگل را داشته باشید و هم ورودی گوگل سایت شما بالاتر برود.

همچنین همیشه سعی کنید سایت‌های مربوط به سئو را دنبال کنید چون تکنیک سئو هر روز در حال تغییر است و مطمئناً سئو سازی قسمت بسیار مهمی برای جذب بازدیدکننده از طریق موتور های جستجو که بیش از ۸۰ درصد ترافیک یک سایت را می‌سازند خواهد داشت. البته این قانون تنها در زمانی عملی است که با مراجعه به سایت منبع در این باره اطلاعات خود را بروز کنید و از تکنیک‌های چند سال قبل برای بهینه سازی سایت خود به اشتباه استفاده نکنید.

۲- کاری نکنید که گوگل با شما قهر کند.

کپی ممنوع !

آیا مطالب سایت خود را از سایت های دیگر کپی می کنید؟ در الگوریتم های جدید، گوگل می تواند بفهمد که سایت شما دارای محتوای اصلی است یا از سایت های دیگر کپی شده!
گوگل با محتوای کپی به شدت برخورد می کند و باعث کاهش رتبه سایت شما می شود. پس محتوا را تولید کنید تا هم بازدیدکنندگان را کاربران همیشگی سایت کنید و هم قدمی مثبت در زمینه افزایش پیج رنک سایت خود برداشته باشید!

ایجاد محتوای جدید

سعی کنید مطالب جدید و اختصاصی منتشر کنید گاهی ایجاد مطالب و محتوای جدید در سایت مانند بمب در فضای مجازی منتشر می شود. و این مسلما به نفع شماست.

بیشتر سعی کنید مطالبی که دارای محبوبیت هستند و مخاطب بیشتری دارند را منتشر کنید.

به طور منظم مطالب جدید منتشر کنید. اگر به تنهایی نمی توانید نویسنده جذب کنید. این مورد در ایندکس شدن مطالب شما در گوگل نیز نقش مهمی دارد

با هر سایتی تبادل لینک انجام ندهید!

بسیاری از وبمستران بعد از راه اندازی سایت خود شروع به تبادل لینک با درج نظرات در سراسر وب، تبادل لینک تصادفی با سایتها و … می کنند. توجه داشته باشید که در الگوریتم های جدید گوگل مهم کیفیت است نه کمیت!

در واقع اگر با سایت های بی محتوا و کم ارزش تبادل لینک انجام دهید به نوعی باعث کاهش رتبه سایت خود شده اید! پس کیفیت را فدای کمیت نکنید.

به دنبال تقلب نباشید!

ممکن است افراد باهوش راه هایی کاذب برای افزایش رتبه خود و دیگران در موتورهای جستجو ابداع کنند. اما فراموش نکنید که همواره یک رقابت بین این افراد و موتورهای جستجو وجود داشته است. این افراد همواره این روش ها را کشف و عمومی کرده اند و از طرف دیگر هم موتورهای جستجو به دنبال پیاده سازی روش های مقابله ای بوده اند که به نظر می رسد که یک بازی بی پایان باشد. از طرفی موتورهای جستجو روز به روز هوشمند تر می شوند و فریفتن آنها هم مشکل تر می شود.

به عنوان یک مثال در این زمینه می توان به تگ های متای keywords و description که در HTML 1 برای معرفی کلمات کلیدی و توضیح صفحات تعبیه شده بود اشاره کرد. در ابتدا گوگل از این تگها به عنوان شاخص های اصلی فهرست بندی صفحات استفاده می کردند که همین مسئله باعث شد که طولی نکشد تا سیل سوء استفاده ها از این تگ ها آغاز شود. افراد انواع کلمات کلیدی و عبارت های مطلوب خودشان را تنها برای جذب بازدید کننده در این تگها قرار می دادند و موتورهای جستجو هم آنها را فهرست می کردند. اما طولی نکشید که موتورهای جستجو هم متوجه این مسئله شدند و کم کم از تاثیر این تگها در نحوه فهرست بندی کاستند.

این روند به گونه ای ادامه پیدا کرد که به عنوان مثال جستجوگر گوگل در بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ اصلا این تگها را در نظر نمی گرفت. بعدها با پیشرفت و بالا رفتن هوش مصنوعی این جستجوگر مجددا این تگها مورد توجه قرار گرفت به طوری که در حال حاضر این تگها تنها زمانی تاثیر خواهند داشت که با موضوع صفحه مرتبط تشخیص داده شوند.

بهتر است به جای پرداختن به تکنیک های تقلب به دنبال راههای اصولی بود.

به روش های دروغین توجه نکنید.

افرادی هستند که بنا به تصور غلط و یا هر دلیل دیگری اقدام به معرفی روش هایی می کنند که ادعا دارند به سرعت رتبه سایت را افزایش می دهد. به عنوان مثال استفاده از سایت های افزایش بازدید و …

و یا روش هایی مانند:

  1. تا می توانید در صفحات خود تگ متا بگذارید و موارد آنها را با کاما از هم جدا کنید.
  2. در صفحه خود حتما به گوگل لینک بدهید.
  3. در صفحات خود متن نامرئی بگذارید.
  4. پایین صفحه خود را پر نقطه کنید و هر کدام از آنها را به یکی از صفحات خود لینک کنید، چند تا از آنها هم به موتورهای جستجو مثل گوگل و یاهو لینک کنید.
  5. همه نوشته های صفحه تان را در تگ H1 قرار دهید.

بدیهی است که اکثر این روش ها نه تنها بی فایده است بلکه به عنوان تقلب شناخته شده و رتبه سایت شما را پایین هم بیاورد.

از اسپم بپرهیزید.

بعضی ها با خواندن برخی مقاله های سئو فکر می کنند کلید کار این است که صفحات خود را پر از کلمات کلیدی و بدون مفهوم کنند که کاملا اشتباه می باشد. فراموش نکنید که هدف نهایی شما کاربران هستند و اگر بالفرض هم با کلمات کلیدی دروغین وارد سایت شما شدند به سرعت آن را ترک خواهند کرد و تاثیر بدی از سایت شما بر روی آنها باقی خواهد ماند. همچنین موتورهای جستجو هم دارای تکنیکهایی برای تشخیص کلمات کلیدی دروغین می باشند.

۳- گوگل را فراموش نکنید.

بررسی سایت

برخی از وبمستران تصور می کنند که به محض این که به رتبه ایده ال خود رسیدن و ورودی گوگل خوبی پیدا می کنند فکر می کنند کار تمام است و گوگل را فراموش می کنند. که این تصور تصور کاملا اشتباهی است. که این تصور اشتباه باعت می شود پس از مدتی ورودی های شما کاهش پیدا کند.

برای جلوگیری از مشکل در ورودی های گوگل بهتر است سایت خود را در بازه های زمانی متفاوت مورد بررسی قرار دهید. می توانید کسی را استخدام کنید که هر روز یا هر هفته سایت شما را در کلمات کلیدی که مدنظرتان است مورد بررسی قرار دهد. این فرد باید چک کند که ایا شما افت شدید داشته اید و یا حتی از نتایج به طور کل حذف شده اید یا نه.

برای مطالعه بیشتر مقاله چگونه کاربران را بر روی سایت نگه داریم؟ را بخوانید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت