اصول بازاریابی در شبکه اجتماعی تلگرام

فهرست مطلب

تلگرام نرم افزاری است که به دلیل سادگی به سرعت در بین عموم مردم جا باز کرد. با استفاده از نرم افزار تلگرام عکس، ویدئو، فیلم و هر فایل دیگری را منتقل نمائید. از کاربردهای دیگر تلگرام استفاده در زمینه معرفی محصولات و بازاریابی می باشد. امروزه در ایران شاید کمتر کسی باشد که از این نرم افزار استفاده نکرده باشد و یا تبلیغات در کانال ها را ندیده باشد.

اصول بازاریابی در تلگرام

تلگرام نرم افزاری است که به دلیل سادگی به سرعت در بین عموم مردم جا باز کرد. با استفاده از نرم افزار تلگرام عکس، ویدئو، فیلم و هر فایل دیگری را منتقل نمائید. از کاربردهای دیگر تلگرام استفاده در زمینه معرفی محصولات و بازاریابی می باشد. امروزه در ایران شاید کمتر کسی باشد که از این نرم افزار استفاده نکرده باشد و یا تبلیغات در کانال ها را ندیده باشد. در ادامه به چند مورد از اصول بازاریابی در تلگرام اشاره می کنیم که با رعایت آنها می توانید به جذاب تر کردن تبلیغات خود کمک کنید.

۱- محتوایی را تولید کنید که کاربران آن را به اشتراک بگذارند. در رابطه با به اشتراک گذاشتن باید به این نکته توجه کنید که مردم چه چیزی را برای اشتراک گذاری دوست دارند.

  • مطلبی که کاربردی باشد: مطالبی که کابردی باشد و یکی از نیازهای انسان را برطرف کند.
  • جذابیت: به شناخت مردم بپردازید و سلایق آنها را بشناسید و با توجه به همین شناخت از راه های غیر معمول برای تبلیغات محصول خود بپردازید.
  • داستان سازی کنید: برای تبلیغ محصولات خود داستان سازی کنید و به طوری که به طور ضمنی به محصول مورد نظر نیز اشاره کنید.
  • صرفه جویی: با پیشنهادات استثنائی شما می توانید در به اشتراک گذای آن کمک کرده و بیشتر بر روی مردم تاثیر بگذارید.

۲- مدیران دیگری را نیز به کانال خود اضافه کنید تا هم بتوانید از ایده های آنها استفاده کنید و هم اینکه به صورت مستمر بتوانید مطالبی را به کانال خود اضافه کنید.

۳- امضا و نام کانال خود را به پست های ارسالی تان اضافه کنید و برای تصاویر خود watermark استفاده کنید.

۴- اگر از سایر نرم افزارهای اجتماعی استفاده می کنید لینک کانال خود را قرار دهید.

۵- استیکرهای تلگرام یکی از محبوب ترین قابلیت های نرم افزار تلگرام می باشد که جای خوبی را در بین افراد باز کرده است. برای کسب و کار خود می توانید استیکر تبلیغاتی درست کنید.

۶- از مخاطبان خود بانک اطلاعاتی تهیه کنید و در صورت در دسترس نبودن در تلگرام هم از با آنها در ارتباط باشید.

۷- استفاده از روبات های تلگرام به خلاقیت و الگوریتم هایی که شما استفاده می کنید بستگی دارد. از جمله کاربردهای آن می توان به ارتباط با وب سرویس ها، سرگرمی، و ابزارهای کاربردی نام برد.

مشکلات و معایب

  • از مشکلات و معایب کانال ها می توان به این نکته اشاره کرد که این کانال ها یک طرفه هستند و صرفاً ادمین امکان ارسال پیام های تبلیغاتی را دارد و مخاطبین فقط قادر به مشاهده این پیام ها هستند.
  • همواره سوء استفاده بعضی از افراد از این فضا باعث آزار دیگران شده است. افراد سودجو با راه اندازی صفحه های غیررسمی به نام افراد مشهور و نشر اکاذیب در مورد این شخصیت ها مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

در انتها شایان ذکر است که بازاریابی در هر یک از شبکه های اجتماعی نیاز به تخصص و آشنایی در زمینه اصول بازاریابی اینترنتی و شبکه های اجتماعی دارد. شما می توانید برای فعالیت در این زمینه از مشاوره و راهنمایی شرکت طراحی سایت رایان تابان استفاده نمائید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت