بهترین ابزارهای مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی

فهرست مطلب

شبکه های اجتماعی برای بیش از یک دهه است که اینترنت را تحت سلطه خود دارند. شبکه های اجتماعی و چت بات ها Chatbot با تمام مزایایی که می توانند برای یک تجارت داشته باشند درصورتی که بدرستی مورد استفاده قرار نگیرند، می توانند به یک برند آسیب و زیان های زیادی وارد کنند. استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی کلید موفقیت آنلاین هر تجارتی محسوب می شود. در این مقاله برای محدود کردن دایره انتخاب میان این ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، 10 ابزار برتر برای اینکار را معرفی خواهیم کرد.

شبکه های اجتماعی برای بیش از یک دهه است که اینترنت را تحت سلطه خود دارند. شبکه های اجتماعی و چت بات ها Chatbot  با تمام مزایایی که می توانند برای یک تجارت داشته باشند درصورتی که به درستی مورد استفاده قرار نگیرند، می توانند به یک برند آسیب و زیان های زیادی وارد کنند. استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی کلید موفقیت آنلاین هر تجارتی محسوب می شود. در این مقاله برای محدود کردن دایره انتخاب میان این ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، ۱۰ ابزار برتر برای اینکار را معرفی خواهیم کرد.

ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

Chattypeople

Chattypeople.com یک پلتفرم برای ترویج کسب و کار و ارائه پیشنهادات به مشتریان (پیشنهاداتی مانند خرید کالا و یا دریافت تخفیف و مانند آن) در شبکه اجتماعی فیسبوک است.  این پلتفرم با مسنجر Messenger و کامنت های فیسبوک ترکیب شده و به شما اجازه می دهد که از مشتریان خود سفارش دریافت کنید. این پلتفرم ابزار مناسبی برای انواع تجارت های کوچک و بزرگ به شمار می رود و برای استفاده از آن نیازی به دانش کد نویسی نیست. این سیستم به سادگی با ایجاد یک ربات که قابلیت اتصال به کلیه سیستم های پرداخت را دارد صفحات فیسبوک شما را به درآمدزایی خواهد رساند. این چت بات ChatBot با کمک هوش مصنوعی به سادگی می تواند مدیریت ارتباط با  مشتریان را به انجام برساند. امکانات Chattypeople به این موارد ختم نمی شود. این ربات در ضمن از چندین پلتفرم CMS (سیستم مدریت محتوا) و دسته بندی های موجود در تجارت های مختلف، که در فهرست زیر لیست شده اند پشتیبانی می کند:

Customer Support (سیستم پشتیبانی مشتریان)

eShop with Shopify (یک سیستم مدریت محتوا)

Food and restaurant (تجارت های وابسته به  دسته بندی خوراک و رستوران)

Campaign management (سیستم مدیریت محتوای ECMS که برای مدیریت کمپین های دیجیتال طراحی شده است.)

Delivery engine (یک سرویس دیجیتال برای ارسال آنلاین محصولات دیجیتال)

Chattypeople یکی از معدود ربات هایی است که تنها در صورت رشد تعداد مشتریانتان باید بابت آن هزینه به پردازید. این بدان معنی است که شروع کار با این ربات صد در صد رایگان است.

PromoRepublic

PromoRepublic یک ابزار رایگان برای تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی و ابزاری برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی است. این ابزار بیش از ۰۰۰ ۱۰۰ ایده، تمپلیت Template و تصویر برای استفاده در فیسبوک، اینستاگرام، تویتر و پست های لینکدین ایجاد می کند. تمام تمپلیت های ایجاد شده برای شبکه های اجتماعی توسط گرافیست ها و نویسندگان حرفه ای طراحی شده اند. کاربران می توانند تمپلیت ها را با نرم افزار ویرایش گرافیک ارائه شده در سایت تغییر دهند.

با ابزار  PromoRepublic مزایای زیر را در اختیار خواهید داشت:

کتابخانه ای با ۰۰۰ ۱۰۰ تمپلیت برای پست و تصویر.

تقویمی برای ایده پردازی پست ها، برای روزهای تعطیل، روزهای تاریخی، روز هایی که واقع مهمی در آن روی داده است(روز مادر, روز پدر, ولنتاین و …).

ویرایشگری که با دراگ و دراپ می تواند تمپلیت ها را ویرایش کرده و یا یک تمپلیت کاملا جدید ایجاد کند.

برنامه ریزی برای ارسال پست خودکار در فیسبوک، اینستاگرام، تویتر و لینکدین.

SocialLiners.com

SocialLiners.com   یکی از بهترین ابزار های افزایش مخاطب در شبکه های اجتماعی است. استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار سرگرم کننده است و در ضمن شبکه های اجتماعی کارایی بالایی برای یافتن دوستان جدید دارند. در اینفلوئنسر مارکتینگ مشتریان وفادار و مخاطبانی که با کسب و کار ما در ارتباط می باشند، ما را ملزم می کند که روزانه زمان زیادی را برای تبلیغ برند خود در شبکه اجتماعی صرف کنیم. ابزار SocialLiners.com با هدف کمک به اتوماتیک کردن فعالیت های روزانه شما در شبکه های اجتماعی و بدست آورد حجم مخاطب مورد نظر خود و همچنین دستیابی به نوع مخاطبی که میخواهید داشته باشید، ایجاد شده است.

Guestpost.com

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی   Guestpost.com  است ،پست مهمان در وبلاگ ها همچنان یکی از بهترین روش های جذب مخاطب است. سایت  Guestpost.com  به شما کمک می کند که  وبلاگ هایی را که در جهت ارسال پست مهمان کاربرد دارند را بیابید. ابزارها و فرصت های بی نظیری توسط این سایت به شما معرفی خواهند شد.

Agorapulse.com

Agorapulse.com ابزاری برای مدیریت یک پارچه تمام شبکه های اجتماعی بصورت مجتمع می باشد. شما می توانید محتوای مد نظر خود را تولید و زمان انتشار آن را برنامه ریزی کنید. سپس محتوای تولیدی خود را در تمام شبکه های اجتماعی مورد علاقه خود منتشر نمایید. ابزار Agorapulse به شما اجازه می دهد که :

با رخداد های شبکه های اجتماعی بروز بمانید.

محتوا و سوالات و تبلیغات خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

سنجش میزان موفقیت خود را از طریق گزارش های آماری دقیق انجام دهید.

Wistia

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی   wistia  است .اگر از یوتیوب بعنوان یک شبکه اجتماعی استفاده می کنید. حتما متوجه محدویت های موجود برای آنالیز رخدادها در آن شده اید.   Wistia  به شما امکان آمارگیری از کاربرانی که در حال تماشای ویدئو شما هستند را می دهد. به این ترتیب شما می توانید ویدئو های بهتری برای کانال خود ایجاد کنید.

Followerwonk

اگر به دنبال افزایش دنبال کننده های خود ( Followers ) در شبکه های اجتماعی هستید، Followerwonk اطلاعات جامعی راجع به مخاطبانتان و سایر مخاطبان بلقوه به شما خواهد داد.  این ابزار می تواند اینفلوئنسرهایی که به زمینه فعالیت برند شما علاقه مند هستند را نیز به شما معرفی کند. با کمک این ابزار می توانید، شبکه کاربران خود، در شبکه های اجتماعی را گسترش داده و فروش خود را بیشتر کنید. این ابزار یک نرم افزار آمارگیری نیز در اختیار شما قرار می دهد. که اطلاعاتی از افزایش تعداد مخاطبان شبکه های اجتماعی در اختیار شما می گذارد. این اطلاعات می تواند به همکاران شما برای درک میزان توسعه برند در شبکه های اجتماعی کمک کند.

Brand24.com

Brand24 این ابزار یک نظارت همه جانبه بر فعالیت های تجاری شما در شبکه های اجتماعی را مهیا می کند. با کمک این ابزار شما یک گزارش زنده از روند توسعه و تبلیغ نام برند خود در شبکه های اجتماعی توسط مشتریان و اینفلوئنسرها را بدست خواهید آورد. Brand24 همچنین ابزار قدرمندی برای تشخیص فرصت های فروش می باشد. با این ابزار شما می توانید:

موضوعات کلیدی در حوزه فعالیت خود را بیابید.

موضوعات ترند شده را بیابید.

بحث های صورت گرفته را مطالعه کنید.

میزان منشن Mention (ذکر نام برند توسط مخاطب و اینفلوئنسرها) شدن نام برند خود در شبکه های اجتماعی را با رقبای خود مقایسه کنید.

Cyfe.com

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی   cyfe  است.

Cyfe  یک داشبرد تمام عیار برای تجارت می باشد. این ابزار تمام داده های شما را بصورت یکجا بررسی می کند. ابزار Cyfe را می توانید داشبرد شبکه های اجتماعی خود بدانید:

بررسی همه موارد در شبکه های اجتماعی.

کمک به گرداوری داده از سرویس های پرمخاطب با کمک ابزارهای پیش ساخته خود.

نمایش داده ها بصورت امن.

دسترسی به داده های گذشته.

دانلود داده ها بصورت PDF یا JPGs و سایر فرمت های رایج.

امکان گزارش گیری بصورت زنده.

Meokay.com

Meokay یک چت بات Chatbot تولید می کند که آخرین تبلیغات شما در مسنجر را به نمایش می گذارد.  Meokay ابزارهای زیر را در اختیار شما قرار خواهد داد:

انتشار پیشنهاد و نرخ معامله به کاربران در صورت تقاضا.

شناسایی تغییرات در کلمات استفاده شده برای ترغیب کاربر به کلیک بر روی لینک تبلیغات.

دریافت دستور از طریق مسنجر و کامنت های فیسبوک.

شبکه های اجتماعی از در این چند ساله تغییرات زیادی کرده اند. چت بات ها Chatbot  اکنون یکی از عناصر شبکه های اجتماعی به حساب می آیند و ظاهر شبکه های اجتماعی با آنها کاملا تغییر کرده است.  با استفاده از پلتفرم های بالا شما قادر خواهید بود بصورت فعالانه با مخاطبان خود در ارتباط بمانید. به این ترتیب شما بهترین شانس برای ایجاد یک ارتباط شخصی با مخاطبان را بدست آورده و می توانید با کمک این ارتباط آنها را به سمت خرید از سایت خود هدایت کنید.

Buffer

بافر در‌ سال ۲۰۱۵ کار خود را شروع کرد و به سرعت توانست به یکی از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی تبدیل شود. آنقدر رابط کاربری بافر با کاربران سازگار (User-Friendlyy) است که هر فردی می‌تواند با آن کار کند و پیچیگی خاصی در آن لحاظ نشده است و حتی افرادی غیرمتخصص می‌توانند به راحتی حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنند.

یکی از امکانات نسخه ویژه (Premium) بافر این است که مدیر اصلی حساب‌های کاربری می‌تواند به افراد دیگر دسترسی محدود دهد تا یک یا چند تا از حساب‌های کاربری دیگر را مدیریت کنند.

بافر بیشتر برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی توییتر و لینکداین پیشنهاد می‌گردد.

AdSensor

ادسنسور که یک پلتفورم آنلاین برای تبلیغات در تلگرام است و بیشتر در راستای بازاریابی در شبکه‌های  اجتماعی می‌توان از آن استفاده کرد نیز یک ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی هم محسوب می‌شود و این امکان را فراهم کرده که در کنار تبلیغات، بتوانید حساب‌های کاربری تلگرام کسب‌وکار خود را مدیریت کنید.

در کنار امکان مدیریت محتوای تلگرام، ادسنسور امکان مدیریت محتوای حساب‌‌های کاربری توییتر، فیسبوک و لینکدین را برای مخاطبان خود فراهم کرده است.

Hootsuit

هویت‌سوییت که بیشتر به خاطر سیستم آنالیز قوی و گزارش‌دهی خود نیز مورد توجه متخصصان بازاریابی  شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت، در کنار این امکانات فوق‌العاده به مخاطبان خود این امکان را می‌دهد تا با اتصال شبکه‌های اجتماعی خود نیز حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی خود را مدیریت کنند.

Everypost

اِوری پست از معدود ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای دو سیستم عامل اندروید (Android) و آس اُ اِس (iOSS) است که نخست فقط اتوماتیک‌سازی پست‌های شبکه اجتماعی توییتر را امکان‌پذیر می‌کرد و بعد‌ها امکان مدیریت دو شبکه  اجتماعی اینستاگرام و لینکدین را هم مقدور ساخت.

Roonegar

رونگار از معدود نرم‌افزارهای تحت‌وبی است که به مخاطبان خود این امکان را می‌دهد تا بتوانند اینستاگرام  خود را به صورت کاملا اتوماتیک مدیریت کنند و مانند دیگر نرم‌افزارهای مدیریت شبکه‌‌های اجتماعی نیست که برای پست هر محتوای اینستاگرامی نیاز به تاییدیه دوباره محتوا وجود داشته باشد تا در حساب کاربری اینستاگرام نیز انتشار صورت گیرد.

کار با رونگار بسیار راحت است و فقط کافیست که حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی خود را به آن متصل نمایید و پست‌های خود را در آن برنامه‌ریزی کنید.

TweetDeck

یکی دیگر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی   tweetdeck  است. اگر توییتر مهم ترین بخش استراتژی شبکه های اجتماعی شماست، احتمالا TweetDeck هم بهترین پنل مدیریت شبکه های اجتماعی برای شما خواهد بود. در TweetDeck امکان تهیه برنامه های زمانی دلخواه نوسط کاربر، ایجاد و مدیریت لیست ها و جستجوهای توییتر، و اضافه کردن حساب های گروهی وجود دارد. در ضمن این برنامه رایگان است.

البته TweetDeck ممکن است آن پلتفرم جامع و کاملی که شما می خواهید نباشد، ولی برای بازاریابان شبکه های اجتماعی که حساب های توییتر متعددی را مدیریت می کنند (و مکالمات زنده توییتری برای موفقیت کسب و کارشان حیاتی است) ابزاری عالی خواهد بود.

Friends+Me

Friends+Me یکی دیگر از ابزارهای مهم در خانواده ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی است. این برنامه بیش از همه بر گوگل پلاس متمرکز است ولی بسیاری از پلتفرم های اجتماعی دیگر را هم پشتیبانی می کند. نظرات کاربران درباره Friends+Me کاملا مثبت به نظر می رسد و وب سایت آنها طراحی زیبایی دارد. نسخه های مختلفی ارائه شده که می توانید متناسب با اندازه کسب و کارتان یکی از آنها را انتخاب کنید و البته یک نسخه رایگان هم وجود دارد.

امکانات نسخه رایگان “فوق العاده” نیست؛ دو صف یا queue (یعنی مقصد ارسال پست ها)، برنامه ریزی برای ارسال سه پست در هر صف، کوتاه کردن لینک ها، افزونه های مرورگر، ادغام با Zapier و همچنین پشتیبانی های استاندارد. در ضمن می توان از نسخه رایگان برای انواع پلتفرم های اجتماعی مانند گوگل پلاس، فیسبوک، لینکدین، توییتر و Tumblr استفاده کرد.

پینترست و اینستاگرام در نسخه مجانی پشتیبانی نمی شوند. هزینه نسخه غیر رایگان بین ۷٫۵۰ تا ۲۵۹ دلار است (بسته به اینکه صورتحساب ماهیانه یا سالیانه را انتخاب کنید).

 

ما سعی کردیم در این مقاله به معرفی ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی کاربردی برای شما بپردازیم.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

4.3/5

برای دوستانتان ارسال کنید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با شما تماس خواهیم گرفت

Something isn’t Clear?


Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.

با شما تماس خواهیم گرفت