تاثیر هاست بر سئو و بهینه سازی سایت

هاست و تاثیر آن بر سئو

هاست و تاثیر آن بر سئو

هاست و تاثیر آن بر سئو: هاست ناپایدار می تواند رتبه یک سایت را با افت زیادی همراه کند. هاست ناپایدار هاستی است که میزان قطعی آن بالا باشد. هنگامیکه هاست قطع باشد. دسترسی به سایت نا ممکن است. اگر در زمانیکه هاست دچار قطعی باشد کاربری بخواهد از نتایج جستجو وارد سایت شود. با پیام خطا مواجه خواهد شد. بالا بودن پیام خطای عدم امکان دسترسی به سایت موجب می شود که گوگل به سایت رتبه کمتری بدهد.

شرایطی که هاست مستقیما بر روی سئو تاثیر گذار است:

  • پایداری هاست
  • سرعت هاست
  • اسپم بودن هاست

پایداری هاست و تاثیر آن بر سئو

همانطورکه در بالا اشاره شد اگر پایداری هاست پایین باشد. کاربران بیشتری با مشکل عدم امکان دسترسی به سایت مواجه می شوند و این امر می تواند براحتی باعث افت رتبه سایت شود.

مشکل دیگری که ناپایداری سایت به همراه دارد عدم بررسی درست سایت توسط ربات های گوگل است. اگر هاست بصورت مداوم از دسترس خارج گردد ربات های گوگل برای تشخیص صفحات جدید سایت با مشکل روبرو می شوند.

سرعت هاست و تاثیر آن بر سئو

سرعت هاست مدت زمان لازم برای بارگذاری سایت و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به مخاطبان سایت را تعیین می کند. اگر سرعت هاست پایین باشد. مدت زمانیکه کاربر باید منتظر بالا آمد سایت باشد بیشتر خواهد شد. اگر مدت زمان لازم برای بالا آمدن سایت بیش از حد باشد. این مسئله بصورت مستقیم بر رتبه سایت در گوگل تاثیر می گذارد.

نکته : انجام برخی تکنیک های کدنویسی می تواند منجر به کاهش زمان بارگذاری سایت شود. مثالا میتوان کدهای جاوا اسکریپت را درست قبل از تگ بسته Body در انتهای صفحه قرارداد.

اسپم بودن هاست

اگر در یک هاست سایتی باشد که بصورت گروهی ایمیل ارسال می کند و گوگل این عمل را اسپم تشخیص دهد. تمام سایت های موجود در آن هاست با مشکل روبرو خواهند بود.

معمولا شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست به مشتریان خود اعلام می کنند که در صورت تمایل به ارسال ایمیل گروهی از هاست مجزایی برای انجام اینکار استفاده کنند.

هاست ایرانی برای سئو بهتر است یا هاست خارجی

بطور کلی باید بگوییم که فاصله زمانی اغلب کاربران سایت با سرور بسیار حائز اهمیت است. اگر که مخاطبان سایت اغلب در ایران باشند طبیعتا خریدن یک هاست ایرانی بهتر است. اما اگر بیشتر مخاطبان سایت خارج از ایران باشند طبیعتا بهتر است که هاست را از کشوری که بیشتر مخاطبان سایت در آن قرار دارند تهیه کنیم.

آیا هاست خارجی سریعتر از هاست ایرانی است ؟

خیر هاست های خارجی بی کیفیت در سراسر دنیا وجود دارند. سرعت هاست های ایرانی با کیفیت بسیار بالا است. بسیاری از هاست های ایرانی به مراتب از نمونه های خارجی بهتر عمل می کنند.

موقعیت مکانی هاست و تاثیر آن بر سئو

موقعیت مکانی هاست تنها زمانی بر روی رتبه سایت موثر است که کسب و کار سایت محلی باشد. مثلا یک سایت فروشگاهی در ایران اگر از یک هاست ایرانی استفاده کند نتیجه بهتری در google خواهد داشت.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم بعد مسافت هاست تا مخاطب بلقوه سایت است. اگر سایت بصورت محلی اداره می شود بهتر است که از هاست محلی برای آن استفاده شود. مدت زمانی که سرور به درخواست مخاطب پاسخ میدهد با بعد مسافت سرور از کاربر ارتباط تنگاتنگی دارد.

اگر سرور از دسته وسیعی از کاربران بسیار دورباشد ممکن است هنگام بارگذاری سایت با پیام خطای Timeout مواجه شویم. تعداد زیاد پیام های خطای تایم اوت Timeout بر رتبه سایت تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

آیا می خواهید سایت جدیدی ایجاد کنید؟ انتخاب هاست مناسب میتواند دشواری های خاص خود را داشته باشد. با توجه به اینکه تعداد هاست های موجود بسیار زیاد است . انتخاب بهترین هاست مشکل است. هنگامیکه ویژگی های هاست ها را باهم مقایسه می کنید باید به موقعیت مکانی هاست هم توجه داشته باشید.

موقعیت مکانی سرور در صورتی که سرعت دسترس مخاطبان به سرور را تحت تاثیر قرار ندهد از اهمیت برخوردار نیست ولی واقعیت این است که با افزایش فاصله مخاطب از سرور سرعت دسترسی به اطلاعات سرور کاهش می یابد.

اصولا بهتر است هاست را در کشور یا شهری خرید که بیشتر مخاطبان ما از آن شهر یا کشور می باشند.

هاست های ارزان همواره دارای مشکلات عدیده ای هستند. پیشنهاد ما این است که یک هاست با کیفیت بخرید. یک هاست با کیفیت ارزش سرمابه ای که برای آن می پردازیزد را دارد.

هاست های لینوکس یا ویندوز

نرم افزارهایی مدیریت محتوا اغلب میتوانند بر روی هر دو سیستم ویندوز و لینوکس نصب شوند. سیستم هایی تولید محتوا که بر پایه PHP کد نویسی می شوند. بهتر است که بر روی سرورهای لینوکس نصب شوند. سیستم های تولید محتوا که بر پایه Asp نوشته می شوند بهتر است که بر روی سیستم عامل ویندوز نصب شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *