نکاتی در مورد استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین در سال ۲۰۰۳ توسط Reid Hoffman تاسیس شد. لینکدین برخلاف فیسبوک حالت تخصصی تری دارد و یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای متخصصان کسب و کار محسوب می شود و این امکان را فراهم آورده تا با افراد حرفه ای تری آشنا شوید. در این سایت امکانات مختلفی برای بهتر دیده شدن رزومه شما و ارتباط با افرادی در زمینه کاری شما و شرکت های مختلف گنجانیده شده است و کارجویان و کارفرمایان می توانند با هم ارتباط داشته باشند، همچنین امکان ارتباط با مدیران کسب و کارها از طریق این شبکه اجتماعی فراهم است.(برای مطالعه بیشتر مقاله چگونه شبکه های اجتماعی را در بازاریابی اینترنتی مدیریت کنیم؟ را بخوانید.)

اهداف شبکه اجتماعی لینکدین

 1. در شبکه اجتماعی لینکدین شما یک رزومه آنلاین دارید که همیشه و در همه حال در دسترس اعضای سایت بوده و می توانند از تخصص شما آگاه شوند.
 2. در لینکدین می توانید دوستان، آشنایان، همکاران خود را بیابید و در مورد تخصص کاری و شغل اکنون آنها مطلع شوید.
 3. شما هر گونه سوالی که داشته باشید می توانید در گروه ها به اشتراک گذاشته و متخصصین به سوالات شما پاسخ دهند. همچنین می توانید با پاسخ دادن به سوالات دیگران مهارت و تخصص خود را به نمایش گذاشته و خود را به دیگران معرفی نمایید.
 4. فضایی مناسب برای به نمایش گذاشتن توانایی ها و تخصص های شماست. بسیاری از افرادی که در این سایت عضویت دارند به دنبال افرد مناسب برای شرکت خود می گردند وقتی که با شما آشنا شوند ممکن است فرصت های شغلی بهتری به شما بدهند.

نکاتی در مورد استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین

 1. مشخصات خود را دقیق و صادقانه در سایت وارد کنید: لینکدین دارای یک صفحه پروفایل شخصی برای ثبت رزومه کاری می باشد. در قسمت پروفایل شما می توانید تحصیلات، مهارت ها و تخصص ها، سابقه شغلی و… را وارد کنید.
 2. رزومه خود را بروزرسانی کنید: سعی کنید غلط های املائی و نگارشی رزومه خود را یافته و آن را برطرف کنید. از جملات تأثیر گذار استفاده کنید و برای پروفایل خود یک تیتر مناسب تهیه کنید.
 3. انتخاب یک تصویر مناسب: هرگز در لینکدین یک تصویر عامیانه و یا کاملا غیرحرفه ای ارائه ندهید. چرا که فضای کاری لینکدین با فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی متفاوت است. شما برای معرفی و ارتباط با افراد حرفه ای تر در این سایت عضو شده اید. بنابراین قرار دادن تصاویر غیرحرفه ای نه تنها جالب نیست بلکه باعث خدشه دار شدن رزومه کاری شما خواهد شد.
 4. در گروه ها لینکدین فعال باشید: گروه هایی که در این سایت هستند برای به اشتراک گذاری و شرکت در یک محیط حرفه ای تر هستند. از مشخصات این گروه ها، افراد فارغ التحصیل، جویندگان کار و … هستند که به منطقه جغرافیایی محدود نمی شوند. با فعالیت در این گروه ها شغل های بهتری در پیش روی شما خواهد بود.
 5. شخصی سازی ایمیل های دریافتی در لینکدین: معمول ترین راه برای ارتباط با افراد ارسال ایمیل می باشد.
 6. استفاده از اپلیکیشن های لینکدین: شبکه اجتماعی لینکدین امکاناتی دارد که می توانید پروفایل خود را با استفاده از آنها بروزرسانی کنید.
 7. برای ارسال رزومه خود از افرادی که با آنها آشنا هستید شروع کنید. سایت لینکدین این امکان را دارد که شما بتوانید دوستان و آشنایان خود را از حساب‏های کاربری مختلف یافته و برای آنها رزومه خود را ارسال نمایید.
 8. ارائه شغل: صفحه لینکدین این امکان را به شما می دهد تا مشاغل موجود را یافته و برای آنها رزومه خود را ارسال نمایید. شما می توانید با رفتن به jobs صفحه لیست مشاغل را بیابید.
 9. جستجوی افراد: در این سایت شما می توانید به جستجوی افراد پرداخته و فرد مورد نظر و تخصص و شغل او را ببینید و براحتی بتوانید برای او پیام ارسال کنید.
 10. در سایت لینکدین قسمتی وجود دارد که افرادی که از تخصص و مهارت شما آگاهی دارند می خواهند از شما برای اشخاصی که آشنایی کمی با شما دارند تعریف کنند. این قسمت را با نام recommendations در سایت lلینکدین می توانید مشاهده کنید.

درخشش رزومه شما در این سایت به خود شما بستگی دارد و بدانید درخشیدن در جایی که هزاران حرفه ای وجود دارد کار آسانی نیست از این نکته هم می توان در جهت مثبت و برای ارتقای مهارت های خودتان استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *