سئو در سال ۲۰۱۷

سئو در سال 2017

توصیه جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۱۷ : بهینه‌سازی موبایل را جدی بگیرید!

گوگل در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که از این پس سایت‌های اینترنتی، اول از طریق موبایل در گوگل ایندکس می‌شوند. بنا به توصیه جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۱۷ ، الزامیست تا سایت‌های اینترنتی بهینه‌سازی موبایل را جدی بگیرند. از آنجایی که امروزه بیشتر جست‌وجوهای اینترنتی از طریق دستگاه‌های موبایل صورت می‌گیرد، گوگل ایندکس کردن نسخه‌ی موبایل سایت‌ها را در اولویت قرار داده است. این امر اهمیت فوق العاده طراحی سایت‌های ریسپانسیو یا واکنشگرا را نمایان می‌سازد.

از آنجایی که سیستم رتبه‌بندی معمول گوگل نسخه‌ی دسکتاپ سایت‌ها را برای تشخیص ارتباط با موضوعات مورد جست‌وجو ملاک قرار می‌دهد، این امر ممکن است هنگامی که نسخه‌ی موبایل سایت‌ها از محتوای کافی برخوردار نباشد، مسئله ساز شود. بنابراین گوگل برای سئو در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است که به منظور رتبه بندی موثرتر، استراتژی جدیدی با نام mobile-first indexing را جهت ایندکس کردن سایت‌ها در موتور جستجوی خود در پیش خواهد گرفت.

بر اساس اعلام گوگل، این استراتژی در ماه‌های آتی بر روی مقیاس کوچکی آزمایش خواهد شد و پس از اینکه اطمینان حاصل شود که بهترین تجربه‌ی کاربری ممکن از این طریق برای کاربران رقم خواهد خورد، تغییرات در سطوح گسترده‌ای اعمال می‌گردند.

گوگل همچنین در این راستا به وبمسترها توصیه‌هایی برای بهینه‌سازی سایتشان ارائه کرده است. سایت‌های واکنشگرایی که محتوای یکسانی در هر دونسخه دسکتاپ و موبایل خود ارائه می‌دهند، نیاز به انجام دادن اقدام خاصی نخواهند داشت، اما سایت‌هایی که از محتوا و مارکاپ‌های متفاوتی در نسخه موبایل و دسکتاپ استفاده می‌کنند، بایستی ایجاد تغییراتی را مد نظر قرار دهند. سایت‌هایی که فقط نسخه‌ی دسکتاپ ارائه می‌دهند نیز مطابق با روند قبلی در گوگل ایندکس خواهند شد.

گوگل به وبمسترهایی که در حال آماده سازی ورژن موبایلی سایت خود هستند نیز یادآوری می‌کند که یک سایت کاربرپسند و کاربردی برای دسکتاپ بهتر از یک نسخه‌ی موبایلی نابسامان و نیمه کاره می‌باشد، بنابراین بهتر است نسخه موبایلی سایت خود را زمانی که کاملاً بهینه و آماده است، عرضه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *