روش های انتخاب رنگ مناسب برای سایت

انتخاب رنگ مناسب برای سایت

انتخاب رنگ مناسب برای سایت

به دنیای اعجاب انگیز رنگ ها خوش آمدید! اعجاب انگیز، برای اینکه هنوز هم پس از اینکه چندین هزار رنگبندی مختلف در عمر خود در محصولات و طرح ها و سایت ها دیده ایم، گاهی به ترکیبی از رنگ های محدود بر می خوریم که حسی نو با خود به همراه دارد! در واقع هر رنگ در کنار رنگی دیگر هویتی جدید می گیرد و رنگی نو به نظر ما می رسد. رنگ بندی یک وب سایت نیز بخش مهمی از طراحی گرافیک سایت است و نشان دهنده هویت آن می باشد. اما برای انتخاب رنگ مناسب برای سایت چه کنیم؟

روش های انتخاب رنگ مناسب برای سایت

بهتر است کتاب رنگ ایتن را مدتی کنار بگذاریم و از ابزارهای به روزتری برای انتخاب رنگ کمک بگیریم. ابزارها و سایت های زیادی برای کمک در انتخاب رنگ مناسب برای سایت وجود دارد. از جمله این ابزارها و سایت ها در زیر معرفی شده است.

نرم افزار Adobe Kuler

که نرم افزاری برای انتخاب رنگ سایت بصورت استاندارد است.

سایت ColorLovers.com

این وب سایت یک شبکه اجتماعی با موضوع رنگ است. و در آن می توانید رنگ های Solid و ترکیب رنگی های مختلف و پترن های رنگی متنوعی را که توسط اعضای این شبکه اجتماعی ساخته شده اند ببینید. می توانید محبوبترین ها را ببینید یا کلمه خاصی را جستجو کنید تا ترکیب های زیبا و نو بیشتری را بتوانید ببینید و برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

سایت ColorSchemeDesigner.com

این سایت همه جا و همیشه می تواند در دسترس باشد. و نیز می تواند امکانات خوبی برای ترکیب رنگی‌های خوب، رنگ های مکمل، متمم و … به طراحان دنیای دیجیتال ارائه دهد. این سایت به نوعی در کنار رنگ های اصلی پیشنهادی، نسخه هایی از رنگ های تیره تر و روشن تر را نیز ارائه می کند تا برای رنگبندی طراحی سایت خود دست به دامان رنگ های بیشتری نشوید و رنگ بندی شما لطمه نخورد. همچنین این وب سایت گزینه ای دارد برای نمایش یک وب سایت نمونه در رنگبندی منتخب شما که شاید برای مبتدیان حسابی به درد بخورد.

دیدن سایت های حرفه ای و آنالیز رنگ های آنها

و اما آخرین راه حل، دیدن سایت های حرفه ای و آنالیز رنگ های آنها برای خودتان است. برای این کار می توانید به وب سایت هایی نظیر Template Monster یا Theme Forrest بروید و موضوع مورد نظر خود را جستجو کنید تا رنگبندی های رایج در آن موضوع را ببینید. مثلا وقتی برای فروشگاه اینترنتی جستجو می کنید، متوجه می شوید کمتر قالبی با رنگبندی تیره و بک گراند سیاه طراحی شده است. یا اگر درباره مد و هنر جستجو می کنید، ترکیب رنگ های تیره و باوقار بیشتری را می توانید پیدا کنید.

بنابراین بهتر است انتخاب رنگبندی مناسب را برای طراحی سایت خود جدی بگیرید و کمتر از رنگ های تکراری و زمینه آبی ویندوزی استفاده کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *