اصول بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام

در این مقاله می خواهیم اصول بازاریابی در اینستاگرام را برای شما بازگو کنیم اما قبل از بازگو کردن آن، می پردازیم به اطلاعات کلی در مورد اینستاگرام که شاید آن را ندانید.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در واقع اپلیکیشنی است بر روی گوشی های هوشمند، ابتدا بر روی آیفون و آی پد پیاده شد و از چندی قبل، قابل دانلود بر روی گوشی های اندروییدی هم شد.
شبیه ترین سایت به اینستاگرام از لحاظ نحوه عملیات توییتر می باشد، با این تفاوت که در توییتر شما متن و لینک به اشتراک می گذارید اما در اینستاگرام شما عکسی را با توضیح ویا بدون توضیح به اشتراک می گذرایید. همانند توییتر یک عده شما را فالو می کنند (شما را دنبال می کنند) و یا شما آنها را دنبال می کنید برای همدیگر کامنت می گذارید و یا لایک می کنید.

افکت های تصویری

در اینستاگرام قابلیت های تصویری خوبی قرارداده شده که با استفاده از آنها شما عکس خود را قبل از ارسال بر روی شبکه اینترنت بسیار جذابتر می کنید، این تغییرات و افکت های تصویری بی نظیرند و یکی از دلایل جذابیت اینستاگرام شده اند.

آپلود عکس

یکی از قابلیتهای خوب اینستاگرام امکان ارسال عکس بر روی سایت های معروف دنیا از جمله توییتر، فیس بوک، فلیکر، تامبلرو فوراسکوور است. بدین معنا که ضمن آپلود عکس بر روی اینستاگرام شما می توانید آن را همزمان و یا بعداً بر روی سایت های ذکر شده نیز ارسال کنید. در این ارسال ها نیازی به آپلود مجدد نیست و منبع عکس همان اینستاگرام خواهد بود.

جستجو در اینستاگرام

در اینستاگرام می شود جستجو بر اساس کلمات کلیدی یا همان تگ ها را انجام داد، به این ترتیب می توانید عکس های مورد علاقه خود را پیدا کنید و یا عکاس آن عکس را فالو (دنبال) کنید.

چرا اینستاگرام مهم است؟

پاسخ این سوال در تمایل مردم به گرفتن اطلاعات و انتشار اطلاعات از طریق تصاویر است که این پدیده را در اصطلاح اینفو گرافیک نیز می گویند. طرفداران تصاویر به این شکل از زندگی روزمره خود، وقایع و هر چیزی را که دوست دارند عکس گرفته و در نهایت آن را با کسانی که دوست دارند به اشتراک می گذارند. جنبه تجاری آن تعداد افراد و مخاطبان این شبکه می باشد. حال که بصورت کلی با این شبکه آشنا شدیم باید ها و نباید های آن را به مختصر اشاره می کنیم.

قوانین مهم اینستاگرام

 1. گاهی افراط کردن در تولید پست، در مخاطب دل زدگی ایجاد می کند. بهتر است که در هر روز تنها یک پست بگذارید
 2. برای تعامل های دوطرفه، بهتر است شما هم صفحات طرفداران خود را لایک کنید و آنها را فالو نمایید.
 3. افرادی که شما را دنبال می کنند باید تعدادشان بیشتر از افرادی باشد که شما آن ها را دنبال می کنید این مورد محبوبیت شما را نشان می دهد.
 4. به نظرات کاربران احترام بگذارید و بی تفاوت از کنارشان عبور نکنید.
 5. در شبکه هایی مانند اینستاگرام که تعداد سلفی ها اوج می گیرد، نوعی خودشیفتگی در پس ذهن مخاطب نسبت به شما ایجاد می کند. چه بسیار صفحات تجاری بوده اند که با سلفی گرفتن ها سطح کار خود را شخصی نشان دادند.
 6. سعی کنید در پست گذاری خلاقیت به خرج دهید و خیلی پیج خود را مبلغانه نشان ندهید. این حرکت مخاطب را تبلیغ زده میکند و نیروی دافعه دارد.
 7. پست های خود را در زمان مناسب در طول روز به اشتراک بگذارید و این کار را برنامه ریزی کنید.
 8. عکس های گروهی و شرکتی همکاران و دوستان خود را لایک کنید.
 9. اگر کپشن شما از یک توییت (۱۴ کلمه) بیشتر باشد، پس کپشن طولانی را انتخاب کرده‌اید. اینستاگرام برای خواندن مطالب ایجاد نشده است. اگر کسی بخواهد متنی را بخواند حتما به فیسبوک مراجعه می‌کند.
 10. روش بهتر برای ارتباط در اینستاگرام تولید ویدئو های کوچک است، این کار برای کاربران بسیار جذابیت دارد.
 11. همیشه با هر محتوایی که با عکس مربوط پست می کنید، تگ هایی با هشتگ ایجاد کنید، این کار باعث می شود در جستجو ها دیده شود.
 12. حتما صفحه فیس بوک خود را با اینستاگرام لینک دهید، اینگونه مخاطبن بیشتری خواهید داشت.

امیدواریم که با استفاده از قوانین فوق بتوانید استفاده بهتری از اینستاگرام ببرید و نتایج بهتری را برای کسب و کار خود در این شبکه اجتماعی ایجاد نمایید. (برای مطالعه بیشتر مقاله بازاریابی در شبکه های اجتماعی را بخوانید.)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *