بهترین ابزارهای مدیریت محتوای شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی برای بیش از یک دهه است که اینترنت را تحت سلطه خود دارند. شبکه های اجتماعی و چت بات ها Chatbot با تمام مزایایی که می توانند برای یک تجارت داشته باشند درصورتی که بدرستی مورد استفاده قرار نگیرند، می توانند به یک برند آسیب و زیان های زیادی وارد کنند. استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی کلید موفقیت آنلاین هر تجارتی محسوب می شود. در این مقاله برای محدود کردن دایره انتخاب میان این ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، ۱۰ ابزار برتر برای اینکار را معرفی خواهیم کرد.

ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی

Chattypeople

Chattypeople.com یک پلتفرم برای ترویج کسب و کار و ارائه پیشنهادات به مشتریان (پیشنهاداتی مانند خرید کالا و یا دریافت تخفیف و مانند آن) در شبکه اجتماعی فیسبوک است.  این پلتفرم با مسنجر Messenger و کامنت های فیسبوک ترکیب شده و به شما اجازه می دهد که از مشتریان خود سفارش دریافت کنید. این پلتفرم ابزار مناسبی برای انواع تجارت های کوچک و بزرگ به شمار می رود. و برای استفاده از آن نیازی به دانش کد نویسی نیست. این سیستم به سادگی با ایجاد یک ربات که قابلیت اتصال به کلیه سیستم های پرداخت را دارد صفحات فیسبوک شما را به درآمدزایی خواهد رساند. این چت بات ChatBot با کمک هوش مصنوعی بسادگی می تواند مدیریت ارتباط با  مشتریان را به انجام برساند. امکانات Chattypeople به این موارد ختم نمی شود. این ربات در ضمن از چندین پلتفرم CMS (سیستم مدریت محتوا) و دسته بندی های موجود در تجارت های مختلف، که در فهرست زیر لیست شده اند پشتیبانی می کند:

 • Customer Support (سیستم پشتیبانی مشتریان)
 • eShop with Shopify (یک سیستم مدریت محتوا)
 • Food and restaurant (تجارت های وابسته به  دسته بندی خوراک و رستوران)
 • Campaign management (سیستم مدیریت محتوای ECMS که برای مدیریت کمپین های دیجیتال طراحی شده است.)
 • Delivery engine (یک سرویس دیجیتال برای ارسال آنلاین محصولات دیجیتال)

Chattypeople یکی از معدود ربات هایی است که تنها در صورت رشد تعداد مشتریانتان باید بابت آن هزینه به پردازید. این بدان معنی است که شروع کار با این ربات صد در صد رایگان است.

PromoRepublic

PromoRepublic یک ابزار رایگان برای تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی و ابزاری برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی است. این ابزار بیش از ۰۰۰ ۱۰۰ ایده، تمپلیت Template و تصویر برای استفاده در فیسبوک، اینستاگرام، تویتر و پست های لینکدین ایجاد می کند. تمام تمپلیت های ایجاد شده برای شبکه های اجتماعی توسط گرافیست ها و نویسندگان حرفه ای طراحی شده اند. کاربران می توانند تمپلیت ها را با نرم افزار ویرایش گرافیک ارائه شده در سایت تغییر دهند.

با ابزار  PromoRepublic مزایای زیر را در اختیار خواهید داشت:

 • کتابخانه ای با ۰۰۰ ۱۰۰ تمپلیت برای پست و تصویر.
 • تقویمی برای ایده پردازی پست ها، برای روزهای تعطیل، روزهای تاریخی، روز هایی که واقع مهمی در آن روی داده است(روز مادر, روز پدر, ولنتاین و …).
 • ویرایشگری که با دراگ و دراپ می تواند تمپلیت ها را ویرایش کرده و یا یک تمپلیت کاملا جدید ایجاد کند.
 • برنامه ریزی برای ارسال پست خودکار در فیسبوک، اینستاگرام، تویتر و لینکدین.

SocialLiners.com

SocialLiners.com  یکی از بهترین ابزار های افزایش مخاطب در شبکه های اجتماعی است. استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار سرگرم کننده است و در ضمن شبکه های اجتماعی کارایی بالایی برای یافتن دوستان جدید دارند. در اینفلوئنسر مارکتینگ مشتریان وفادار و مخاطبانی که با کسب و کار ما در ارتباط می باشند، ما را ملزم می کند که روزانه زمان زیادی را برای تبلیغ برند خود در شبکه اجتماعی صرف کنیم. ابزار SocialLiners.com با هدف کمک به اتوماتیک کردن فعالیت های روزانه شما در شبکه های اجتماعی و بدست آورد حجم مخاطب مورد نظر خود و همچنین دستیابی به نوع مخاطبی که میخواهید داشته باشید، ایجاد شده است.

Guestpost.com

پست مهمان در وبلاگ ها همچنان یکی از بهترین روش های جذب مخاطب است. سایت  Guestpost.com  به شما کمک می کند که  وبلاگ هایی را که در جهت ارسال پست مهمان کاربرد دارند را بیابید. ابزارها و فرصت های بی نظیری توسط این سایت به شما معرفی خواهند شد.

Agorapulse.com

Agorapulse.com ابزاری برای مدیریت یک پارچه تمام شبکه های اجتماعی بصورت مجتمع می باشد. شما می توانید محتوای مد نظر خود را تولید و زمان انتشار آن را برنامه ریزی کنید. سپس محتوای تولیدی خود را در تمام شبکه های اجتماعی مورد علاقه خود منتشر نمایید. ابزار Agorapulse به شما اجازه می دهد که :

 • با رخداد های شبکه های اجتماعی بروز بمانید.
 • محتوا و سوالات و تبلیغات خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.
 • سنجش میزان موفقیت خود را از طریق گزارش های آماری دقیق انجام دهید.

Wistia

اگر از یوتیوب بعنوان یک شبکه اجتماعی استفاده می کنید. حتما متوجه محدویت های موجود برای آنالیز رخدادها در آن شده اید. Wistia به شما امکان آمارگیری از کاربرانی که در حال تماشای ویدئو شما هستند را می دهد. به این تریب شما می توانید ویدئو های بهتری برای کانال خود ایجاد کنید.

Followerwonk

اگر به دنبال افزایش دنبال کننده های خود Followers در شبکه های اجتماعی هستید، Followerwonk اطلاعات جامعی راجع به مخاطبانتان و سایر مخاطبان بلقوه به شما خواهد داد.  این ابزار می تواند اینفلوئنسرهایی که به زمینه فعالیت برند شما علاقه مند هستند را نیز به شما معرفی کند. با کمک این ابزار می توانید، شبکه کاربران خود، در شبکه های اجتماعی را گسترش داده و فروش خود را بیشتر کنید. این ابزار یک نرم افزار آمارگیری نیز در اختیار شما قرار می دهد. که اطلاعاتی از افزایش تعداد مخاطبان شبکه های اجتماعی در اختیار شما می گذارد. این اطلاعات می تواند به همکاران شما برای درک میزان توسعه برند در شبکه های اجتماعی کمک کند.

Brand24.com

Brand24 این ابزار یک نظارت همه جانبه بر فعالیت های تجاری شما در شبکه های اجتماعی را مهیا می کند. با کمک این ابزار شما یک گزارش زنده از روند توسعه و تبلیغ نام برند خود در شبکه های اجتماعی توسط مشتریان و اینفلوئنسرها را بدست خواهید آورد. Brand24 همچنین ابزار قدرمندی برای تشخیص فرصت های فروش می باشد. با این ابزار شما می توانید:

 • موضوعات کلیدی در حوزه فعالیت خود را بیابید.
 • موضوعات ترند شده را بیابید.
 • بحث های صورت گرفته را مطالعه کنید.
 • میزان منشن Mention (ذکر نام برند توسط مخاطب و اینفلوئنسرها) شدن نام برند خود در شبکه های اجتماعی را با رقبای خود مقایسه کنید.

Cyfe.com

Cyfe یک داشبرد تمام عیار برای تجارت می باشد. این ابزار تمام داده های شما را بصورت یکجا بررسی می کند. ابزار Cyfe را می توانید داشبرد شبکه های اجتماعی خود بدانید:

 • بررسی همه موارد در شبکه های اجتماعی.
 • کمک به گرداوری داده از سرویس های پرمخاطب با کمک ابزارهای پیش ساخته خود.
 • نمایش داده ها بصورت امن.
 • دسترسی به داده های گذشته.
 • دانلود داده ها بصورت PDF یا JPGs و سایر فرمت های رایج.
 • امکان گزارش گیری بصورت زنده.

Meokay.com

Meokay یک چت بات Chatbot تولید می کند که آخرین تبلیغات شما در مسنجر را به نمایش می گذارد.  Meokay ابزارهای زیر را در اختیار شما قرار خواهد داد:

 • انتشار پیشنهاد و نرخ معامله به کاربران در صورت تقاضا.
 • شناسایی تغییرات در کلمات استفاده شده برای ترغیب کاربر به کلیک بر روی لینک تبلیغات.
 • دریافت دستور از طریق مسنجر و کامنت های فیسبوک.

شبکه های اجتماعی از در این چند ساله تغییرات زیادی کرده اند. چت بات ها Chatbot  اکنون یکی از عناصر شبکه های اجتماعی به حساب می آیند و ظاهر شبکه های اجتماعی با آنها کاملا تغییر کرده است.  با استفاده از پلتفرم های بالا شما قادر خواهید بود بصورت فعالانه با مخاطبان خود در ارتباط بمانید. به این ترتیب شما بهترین شانس برای ایجاد یک ارتباط شخصی با مخاطبان را بدست آورده و می توانید با کمک این ارتباط آنها را به سمت خرید از سایت خود هدایت کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *